1.01
1000

Dánsko - Švajčiarsko

18.05.2024 12:20

Dánsko po zaváhaní Fínska proti Rakúsku môže zabojovať o postup do štvrťfinále. Švajčiarsko však hrá na MS veľmi dobre a má reálnu šancu vyhrať skupinu alebo skončiť druhé.

Dánsko vstúpilo do MS presvedčivým víťazstvo nad Rakúskom 5:1 a na druhý deň podľahlo rovnakým výsledkom favorizovanej Kanade. Do tretice nastúpilo proti Nórsku v úlohe mierneho favorita, ale svoju rolu vôbec nezvládlo, nestrelilo ani gól a prehralo 0:2. Potom hrýzlo proti Česku, keď na začiatku tretej tretiny vyrovnalo na 3:3, ale nakoniec mu podľahlo 4:7. V piatok Dánsko opäť zvíťazilo, keď zdolalo Veľkú Britániu 4:3, pričom po dvoch tretinách bolo 3:3. Najlepším strelcom tímu je Christian Wejse s tromi gólmi.

Švajčiarsko na MS vyhralo všetky súboje. Najprv si poradilo s Nórskom 5:2 (strely na bránu 40:15), pričom rozhodla druhá tretina (3:0). V druhom zápase sa Švajčiari vytrápili, nakoľko prehrávali s Rakúskom 0:2, aj 1:3 a aj napriek streleckej prevahe 36:18 strelilo víťazný gól na 6:5 až v 60. minúte. Do tretice Švajčiarsko stratilo prvý bod, keď vyhralo až po samostatných nájazdoch nad Českom 2:1n. V štvrtom zápase si Švajčiari udržali čisté konto proti Veľkej Británii, ktorú zdolali 3:0, keď opäť dominovali (strely 30:15) a zápas rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0. najlepším strelcom tímu je Nico Hischier so štyrmi gólmi.

Na minuloročných MS 2023 sa tímy spolu nestretli, ale na MS 2022 Švajčiarsko vyhralo nad Dánskom 6:0 a na ZOH 2022 prehralo 3:5. V dnešnom súboji očakávame počet gólov v rozmedzí 4 až 7, ale ak si myslíte, že nás čaká vyrovnaný duel a dvojitá šanca 0-0 bude istejšou stávkou, neváhajte.