1.01
1000

Vancouver - Edmonton 2.z.

11.05.2024 04:07

Edmontonu v prvom zápase nestačilo na výhru ani vedenie 4:1 a tak je pred druhým súbojom vo Vancouveri v nepríjemnej situácii.

Pre Oilers to síce začalo dobre, keď opäť potvrdil svoju silu v presilovke a už v 3. minúte išli po ôsmom góle Hymana v play-off do vedenia a v prvej tretine sa presadil ešte aj Ekholm. V prostrednej časti síce Vancouver pridal a znížil, ale dva rýchle góly súpera znamenali vedenie Edmontonu už 4:1. Domáci sa však nevzdali a s veľkou podporou divákov ešte do konca druhej tretiny znížili, aby v záverečnom dejstve tromi gólmi otočili priebeh zápasu. Nebol to úplne duel brankárov, keď domáci Silovs kryl iba 14 z 18 striel súpera a Skinner 19 z 24.

Vancouver tak vyhral aj piaty vzájomný duel s Edmontonom v tejto sezóne a to aj napriek tomu, že opäť nevyužil presilovku, čo sa mu v tomto play-off zatiaľ podarilo iba dvakrát a Edmonton ešte neinkasoval v oslabení. Oilers nepomohli ani dva góly Hymana, ktorý má v tohtoročnom play-off na konte už deväť presných zásahov, čím po úvodných šiestich zápasoch vyrovnal klubový rekord Messiera. V drese Edmontonu sa neobjavil Henrique, ktorého zdravotný stav sa posudzuje na dennej báze a vo štvrtok vynechal tréning Draisaitl, ktorý je na tom podobne a jeho štart v druhom súboji nie je istý.

Vancouver sa výhrou v prvom zápase dostal do veľkej výhody a Edmonton bude mať čo robiť, aby sa séria nepresúvala na jeho ľade za stavu 2:0 pre súpera. Ak však v niečom Oilers dominujú, tak je to početná výhoda a hra v oslabení a tak by som v tomto zápase skúsil stávku nato, že Edmonton dá viac gólov v presilovke.