1.01
1000

Nashville - Vancouver 6. z.

04.05.2024 01:07

Nashville nečakane vyhral vo Vancouveri a na svojom ľade môže v prípade víťazstva ešte zdramatizovať sériu. Vyhrá a vybojuje si rozhodujúci duel číslo 7?

Nashville (6. ZK) prehráva v sérii 2:3, pričom na svojom ľade proti Vancouveru prehral nielen dva zápasy v základnej časti, ale dva súboje v play-off. V zápase číslo 3 mal Nashville obrovskú streleckú prevahu (30:12), ale doplatil na nedisciplinovanosť, keď inkasoval dva góly v oslabovkách a dokázal len znížiť na konečných 1:2. V zápase číslo 4 mal taktiež streleckú prevahu (strely 30:20), viedol dokonca 3:1 na začiatku tretej tretiny, v 57. minúte však Boeser upravil na 3:2 a keď Nashville trafil tyč prázdnej brány za stavu 3:2 v 60. minúte, hostia vyrovnali 6 sekúnd pred koncom tretej tretiny hetrikom Boesera na 3:3 a v predĺžení rozhodol Lindholm za 62 sekúnd.

Vancouver (3. ZK) nezvládol kľúčový súboj číslo 5, keď mohol o svojom postupe rozhodnúť. Po dvoch bezgólových tretinách bolo 0:0, potom viedol 1:0, ale inkasoval gól v oslabovke a následne aj rozhodujúci na konečných 1:2. Aj napriek snahe a bojovnosti sa mu vyrovnať za sedem minút nepodarilo. Duel bol vyrovnaný aj na počet striel (20:22). Disciplinovanejší boli hostia (vylúčení 4:2 na 2 min.), ktorí sa vzchopili mentálne po mimoriadne nešťastnom súboji číslo 4 a aj za nepriaznivého stavu 0:1 ukázali, že naozaj majú chuť bojovať o postup.

V zápase číslo 6 bude mať Vancouver opäť mečbal, ale očakávame, že Nashville pretrhne sériu štyroch domácich porážok proti kanadskému tímu a dotiahne duel do víťazného konca. Ak si však myslíte, že nás čaká vyrovnaný duel a dvojitá šanca 0-0 bude výhernou stávkou, tak neváhajte.