1.01
1000

Las Vegas - Dallas 4.z.

30.04.2024 03:37

Najúspešnejší tím Západnej konferencii Dallas nevstúpil do 1. série play-off dobre a po dvoch domácich prehrách predviedol svoju silu aspoň v prvom vystúpení v Las Vegas.

„Zlatí rytieri“ zahájili cestu za úspešnou obhajobou titulu dvomi víťazstvami v play-off na ľade Dallasu (4:3. 3:1) a zdalo sa, že séria bude veľmi krátka. V úvodnom vystúpení na vlastnom ľade však pocítili silu súpera a prvýkrát prehrali. V polovici zápasu prehrávali o 2 góly, ale v priebehu troch minút sa im podarilo vyrovnať. Druhý gól dali dokonca v oslabení, ale ani to súpera nezlomilo. Tentoraz výrazne zaostávali strelecky (34:46) a to ešte výraznejšie pri pokusoch mimo bránu (7:28). V tom sa budú musieť určite zlepšiť a pravdepodobne im opäť nepomôže obranca Hague.

„Hviezdy“ po výbornej dlhodobej časti trochu nečakane prehrali obidva súboje 1. kola play-off na vlastnom ľade. Nezvládli úlohu favoritov a tá im aj trochu zväzovala ruky aj nohy. Do tretice sa im však podarilo odvrátiť tretiu prehru za sebou a o všetkom rozhodla až 17. minúta predĺženia. O víťazný gól sa postaral iba 20-ročný mladíček Johnstona, ktorý strelil aj úvodný gól zápasu v 12. minúte 1. tretiny. Pri hre piatich proti piatim ani raz neinkasovali a góly dostali pri hre 4 proti 4 a dokonca pri vlastnej presilovke. Naposledy nemohli hrať Faksa s Marchmentom a ich účasť je otázna.

Vo všetkých troch vzájomných zápasoch základnej časti sa tešil Las Vegas a dvakrát uspel aj v play-off. Do tretice však prehral v predĺžení a to môže Dallasu výrazne pomôcť. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu na počet gólov v 1. tretine -1,5, prípadne na Dallas ako Víťaza do rozhodnutia. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.