1.01
1000

Dallas - Las Vegas 7.z.

06.05.2024 01:37

O poslednom postupujúcom do 2. kola play-off sa rozhodne v 7. zápase medzi najlepším tímom základnej časti Západnej konferencie Dallasom a obhajcom titulu z Las Vegas.

„Hviezdy“ vstúpili do série dvomi domácimi prehrami, ale tromi víťazstvami za sebou stav otočili a v poslednom zápase mali prvý postupový mečbol. Na ľade Las Vegas odohrali ďalší úplne vyrovnaný duel, aj keď v poslednej tretine boli predsa len menej aktívni a doplatili na to. Ozdobou bol parádny výkon brankára Oettingera, ktorý si pripísal najvyššiu úspešnosť až 96,6%. Zo svoj chrbát pustil iba jedinú strelu 10 minút pred koncom, ale jeho spoluhráči prvýkrát sieť nerozvlnili. Doma by to malo byť predsa lepšie, aj keď Marchment a pravdepodobne ani Faksa hrať opäť nebudú.

„Zlatí rytieri“ si vynútili rozhodujúci 7. zápas v sérii a vďačiť za to môžu najmä „Mužovi zápasu“ brankárovi Hillovi. Ten už chytal v 5. súboji, kedy nahradil jednotku Thompsona a po „rozcvičke“ bol v poslednom stretnutí veľkou oporou o čom svedčí aj čisté konto. Jeho spoluhráči zvádzali 2 tretiny veľmi vyrovnaný zápas, no v tej poslednej mali predsa navrch a aj strelecky nad súperom jasne dominovali (12:5).To im aj prinieslo tretie víťazstvo a predĺženie série. Išlo im o všetko a dnes si to zopakujú.

Bilancia vzájomných zápasoch už stratila akýkoľvek význam a 7. súboj v sérii play-off nemá žiadne pravidlá. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na počet gólov v 1. tretine -1,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.