1.01
1000

Dallas - Las Vegas 5.z.

02.05.2024 01:37

Zatiaľ najvyrovnanejšia séria 1. kola play-off NHL sa hrá na Západe. Dallas sa po dvoch domácich prehrách vrátil do hry dvomi víťazstvami pre zmenu v Las Vegas.

„Hviezdy“ si na vlastnom štadióne veľa radosti v play-off neužili a odchádzali do Vegas s malou dušičkou. Výrazne im pomohol tretí zápas (3:2p) a víťazstvo v predĺžení, najmä keď po strate dvojgólového vedenia dokázali vybojovať 1. zápas pre seba. V pondelok to bolo opäť veľmi vyrovnané a v priebehu duelu dvakrát prehrávali. Vždy dokázali vyrovnať a na konci 2. tretiny sa prvýkrát dostali do vedenia, ktoré poistili v úplnom závere do prázdnej brány. Dnes by už mohol byť k dispozícii jeden z dvojice Faksa - Marchment.

„Zlatým rytierom“ momentálne nie je čo závidieť. Stratiť vedenie 2:0 v sérii po takých dvoch vyrovnaných súbojoch a ešte na vlastnom ľade je poriadna rana. Hlavy však vešať rozhodne nebudú a pokúsia sa aj do tretice uspieť na súperovom štadióne. V domácom prostredí sa im podarilo v oboch dueloch streliť len po 2 góly a pravdepodobne treba hľadať príčiny neúspechov práve tu. Okrem úvodného zápasu sa vždy trikrát strelecky presadil Eichel, no musia sa pridať aj ďalší. Strelecká bilancia bola úplne vyrovnaná (34:32) aj ostatné štatistiky, čo svedčí o vyrovnanosti oboch tímov.

Vo všetkých troch vzájomných zápasoch základnej časti sa tešil Las Vegas a dvakrát uspel aj na úvod play-off. Ďalšie dva súboje však doma prehral a tak musí aj do tretice vonku zabrať. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že 1. gól dá Las Vegas. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.