1.01
1000

Boston - Florida 3. z.

11.05.2024 01:07

Florida v prvom súboji druhého kola play-off proti Bostonu ľahko prehrala, ale v druhom ľahko zvíťazila. Do tretice už môžeme očakávať vyrovnaný duel.

Boston (4. VK) sa v prvom kole play-off natrápil s Torontom a postup si vybojoval až v predĺžení siedmeho zápasu. V prvom súboji 2. kola play-off na ľade Floridy sa prvá tretina skončila bez gólov. V druhej časti najprv rozjasal tribúny Tkachuk, ale potom Bobrovskij nepodržal svoj tím a trikrát inkasoval. V záverečnej tretine mali Panteri veľkú streleckú prevahu, ale gól nedali, naopak dvakrát inkasovali a Medvedi sa tešili z vysokého víťazstva 5:1. V bráne Bostonu výborne zachytal Swayman, keď zlikvidoval 38 striel domácich. Medvedi vystrelili na bránu o súpera o 10 striel menej, ale boli výrazne efektívnejší. Najlepším strelcom tímu v play-off je DeBrusk, autor 4 gólov.

Florida (3. VK) si prekvapujúco ľahko poradila v 1. kole play-off s Tampou Bay 4:1 na zápasy a na niekoľko dní si mohla oddýchnuť. Na druhej strane vypadla zo zápasového rytmu a v prvom súboji proti Bostonu na to doplatila. Duel číslo 2 nezačal pre Panterov úspešne, nakoľko prvú tretinu prehrali 0:1, pričom mohli aj vyšším rozdielom. V druhej tretine však domáci tromi gólmi otočili vývoj zápasu. V záverečnej tretine Florida pridala ďalšie tri góly a víťazstvom 6:1 vyrovnala sériu. Treba však dodať, že v tejto časti hry sa rozhodcovia nenudili, rozdali na každú stranu po šesť 10 minútových trestov za nešportové správanie. Brankár Floridy Bobrovskij v prvom zápase proti Bostonu nemal svoj deň, ale v druhom súboji niekoľkokrát podržal svoj tím. Najlepším strelcom tímu v play-off Verhaeghe dal 5 gólov.

V minulej sezóne Florida vyradila Boston v play-off v 1. kole 4:3 na zápasy, aj keď už prehrávala 1:3 v sérii. V základnej časti v tejto sezóne Boston vyhral všetky štyri vzájomné zápasy (3:2p*, 3:1, 4:3, 3:2p*). V treťom súboji očakávame vyrovnanejší priebeh a menší počet gólov. Stavíte si dvojitú šancu 0-0, alebo si myslíte, že istejšou stávkou bude menej ako 5,5 gólov v zápase?