1000

Atalanta – Liverpool

18.04.2024 21:00

Úvodný duel skončil trojgólovým triumfom talianskeho tímu. Liverpoolu sa momentálne nedarí, no tréner Jürgen Klopp už viackrát dokázal so svojim tímom zvrátiť nepriaznivý stav.

The Reds majú za sebou nepríjemný týždeň. Dve prehry v rade, dva zápasy bez streleného gólu. Liverpool vyzeral v nedeľu proti Crystal Palace unavený, chýbala energia, strely, akcie. A chýbalo aj športové šťastie.

Pred odvetou vyzerajú byť hostia frustrovaní, no The Reds (obzvlášť v pohárovej Európe) neradno odpisovať, pričom je tu odkaz napr. na zápasy v Lige majstrov s Barcelonou (prvý duel 0:3, druhý 4:0), samozrejme istanbulské finále tejto súťaže z roku 2005, kedy Liverpool prehrával po polčase s milánskym AC 0:3, aby napokon siahol na trofej, či obrat v Európskej lige s Dortmundom, keď Liverpool v odvete prehrával už 1:3 a otočil na postupových 4:3. Do tohto výčtu môžeme priradiť aj doposiaľ jediný zápas The Reds v Bergame, kde v novembri 2020 vyhral jednoznačne 5:0.

Zverenci Giana Piera Gasperiniho remizovali v pondelok v domácom prostredí s Hellasom Verona 2:2, čo sa im máli, veď viedli už 2:0, navyše ich rozhodne neteší, že oba góly dostali v priebehu štyroch minút. Gólovo sa opäť presadil Scamacca, v závere sezóny má veľmi dobrú fazónu a na konte už 14 strelených gólov.

V Bergame vedia, že musia zostať v pozore, nastúpia proti Liverpoolu.

Atalanta prehrala v aktuálnej sezóne iba tri z dvadsiatich domácich súťažných duelov, až desaťkrát si udržala čisté konto. Naposledy dostala tri góly v novembri 2022, keď nestačila na Inter (2:3).

Domácim budú chýbať Scalvini a Palomino, hosťom Matip, Thiago, Bradley a Doak.