1.01
1000

Lille - Lyon

06.05.2024 21:00

V pondelkovej dohrávke nekompletného 32. kola francúzskej Ligue 1 sa predstaví Lille na vlastnom trávniku proti Lyonu, ktorý ešte stále nevzdal boj o európske poháre.

Domáci od marca neprehrali ani jeden ligový súboj, ale vypadnutie Rozladila ich však prehra vo štvrťfinále Konferenčnej ligy s Aston Villou (1:2v, 2:1d), s ktorou nakoniec aj vypadli po penaltovom rozstrele. Chuť si hneď napravili so Strasbourgom (13.) 1:0, ale o tri dni neskôr vo veľmi dôležitej dohrávke na pôde Monaca (2.) 0:1 nešťastne prehrali. Pred týždňom priviezli tri body z Metz (16.) 2:1 a po sobotnom zaváhaní Brestu majú šancu poskočiť na 3. priečku tabuľky. Ilič s Umtitim sa stále nedoliečili a horšie že naposledy už nemohol hrať ani záložník André.

Hostia už aj zabudli na katastrofálnu jeseň a v roku 2024 stúpajú v tabuľke stále nahor. Z posledných siedmich kôl nevyhrali iba doma s Reims (12.) 1:1 a v poslednom vystúpení na súperovom trávniku s Paris SG (1.) 1:4, keď doslova „vybuchli“ v 1. polčase. Náladu si vylepšili pred týždňom doma s Monacom (2.) 3:2 a posilnili si svoje šance v boji o dôležitú 6. pozíciu. Potrebujú však uspieť aj tentoraz, aj keď šancu na pohárovú Európu budú mať ešte aj vo finále Francúzskeho pohára. Jediným neistým je Tagliafico, ktorý bojuje s chorobou.

V šiestich posledných vzájomných zápasoch na trávniku Lille sa zrodilo 5 nerozhodných výsledkov a iba pred štyrmi rokmi odchádzal Lyon s prázdnymi rukami. Naposledy vo februári vyhral Lyon doma v pohári 2:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že Každý z tímov dá gól v rovnakom polčase. Obľúbenú kombináciu si môžete nájsť v Betbuilderi.