Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
ZOH 2018 Športový Servis

Zimné olympijské hry Pchjongčchang 2018

Olympijské hry čaká séria troch ázijských dielov. V roku 2020 zorganizuje letnú verziu Tokio, o dva roky neskôr privíta najlepších športovcov zimných odvetví Peking. Tie najbližšie otvorí slávnostný ceremoniál v piatok 9.2.2018 na pravé poludnie (SEČ) v Pjongčangu. 25.2. o 13:00 SEČ ich ukončí záverečný ceremoniál. Pôjde o XXIII. zimné olympijské hry a po Soule 1988 o historickú druhú olympiádu v Kórejskej republike.

ZOH 2018 počítajú s účasťou 2952 športovcov z 92 krajín, na ktorých čaká 102 športových disciplín. Ide o najvyššie počty v dejinách. Biely tiger Suhorang je maskotom hier, ktoré budú ovplyvnené niekoľkými rozhodnutiami ešte pred ich začatím. Neúčasť mnohých ruských športovcov a hokejistov z najlepšej ligy sveta NHL bola diskutovaná a rozoberaná na pravidelnej báze. Veľkou vecou je vytvorenie spoločnej ženskej hokejovej reprezentácie Kórejskej republiky a KĽDR.

V Pjongčangu budú chýbať viacerí ruskí ašpiranti na titul, čo výrazne pozmení konečné medailové zrkadlo. Pred štyrmi rokmi v Soči boli najúspešnejší práve domáci športovci s 33 cennými kovmi (13-11-9), druhí za nimi boli Nóri (11-5-10), tretia Kanada (10-10-5) a štvrté USA (9-7-12).

V jednotlivých športoch môžu diváci očakávať nervydrásajúce súboje najväčších svetových hviezd. V alpskom lyžovaní si brúsia zuby na zlaté hody predovšetký Američanka Mikaela Shiffrinová a Rakúšan Marcel Hirscher. V biatlone chce ďalšiu medailovú žatvu dvojnásobný zlatý zo Soči a suverén predchádzajúcich sezón Martin Fourcade z Francúzska, medzi ženami ukázala v tejto sezóne výbornú formu slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá by rada pridala do zbierky tretie zlato z tretích hier v rade. V bielej stope kraľujú v tejto sezóne Svetovému poháru Nóri - Heidi Wengová a Johannes Hoesflot Kläbo, v severskej kombinácii sa pred hrami výborne naladil Japonec Akito Watabe, keď v Seefelde zaznamenal hetrik. V skokoch sa črtajú zaujímavé súboje medzi dvojnásobným šampiónom zo Soči Poliakom Kamilom Stochom, Nemcom Andreasom Wellingerom, jeho krajanom Richardom Freitagom či Nórom Danielom-Andrem Tandem. Nemenej zaujímavé zážitky sľubujú aj akrobatické disciplíny, jazdy v ľadovom koryte, bleskurýchle súboje na dlhých nožoch, či pôvabné kreácie krasokorčuliarov. Topfavoritom mužského hokejového turnajom budú pri neúčastí hráčov z NHL, Olympijský športovci z Ruska, medzi ženami zámorské výbery USA a Kanady. Nádych a špecifický tlak Olympiády však dáva šancu aj ostatným medailovým ašpirantom. Ktorým? Svoje želiezka v ohni bude mať tiež slovenská výprava.

Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.