Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy

Trnava – Žilina

1. mája 2019 18:00

Viac preview
preview_futbal_01

Futbalisti Spartaka Trnava a MŠK Žilina budú aktérmi stredajšieho finále 50. ročníka Slovenského pohára 2018/2019. Stretnutie sa uskutoční v Nitre.

Slovenský pohár oslavuje v tejto sezóne jubilejných 50 rokov, počas ktorých sa konal nepretržite v každom ročníku a v tomto padol aj rekord v počte účastníkov, keď sa prihlásilo až 236 mužstiev.

Počas polstoročnej existencie Slovenského pohára sa futbalisti Žiliny prebojovali do jeho finále celkovo osemmkrát. Vyhrali ho len raz, v roku 2012, keď Senicu zdolali 3:2 po predĺžení.

Žilinčania bojujú na troch frontoch. Béčko sa zachraňuje v druhej lige, áčko hrá o pódiové umiestnenie vo Fortune lige a nastúpi aj vo finále Slovenského pohára. Počas posledného mesiaca sa v našej najvyššej súťaži zverencom trénera Kentoša nedarilo. Klesli na tretiu priečku, na druhú Dunajskú Stredu majú už stratu deviatich bodov.

Trnavčania sú v pohári úspešnejší. Československý pohár vyhrali v rokoch 1951, 1967, 1971, 1975, 1986, Slovenský pohár v ČSSR rokoch 1971, 1975, 1986, 1991 a v ére samostatnosti Slovenský pohár v roku 1998.

„Andelom“ aktuálna ligová sezóna nevyšla podľa predstáv. Na jeseň parádne reprezentovali Slovensko v Európskej lige, no možno aj na to doplatili v domácej súťaži, v ktorej nemali dostatok síl na to, aby sa prebojovali do top šestky. Trnava je aktuálne najlepším tímom v skupine o udržanie sa, paradoxne, od vypadnutia do druhej ligy ju delí len šesť bodov.

Už dva dni pred zápasom bolo jasné, že pod Zoborom budú mať domáce prostredie Trnavčania. V priebehu necelých dvoch dní sa vypredalo 2700 vstupeniek, ktoré boli dostupné vo fanshope Spartaka. Ďalších približne 300 priaznivcov Trnavy bude na hlavnej tribúne.

Trnavčanom bude chýbať Grendel pre trest, otázna je účasť Depetrisa, Kulhánka a Čonku pre zranenie. Žilinčania majú rozsiahlu maródku, chýbať môže napríklad aj veľká opora Jaroslav Mihalík.

Zápas 2

info Zápas správne tipy výsledok
318 Trnava - Žilina 0,10,02 3:3

Vytvorené: 1. mája 2019 18:00

Nový príspevok
Pre pridanie príspevku sa prihláste.
😀😎😛😇😉😡😲🤔🙄😞😭🤦‍♂️💀👍⚽🎾🏆🏒🥊🍺💩💡💣💰☕❤☯️🇸🇰
Nenájdené žiadne príspevky
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.