Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy

Slovensko – Nórsko

7. mája 2019 18:00

Viac preview
preview_hokej_repre_sr_13_sekera

Slovenskí hokejisti sa v generálke na domáce majstrovstvá sveta stretnú v Michalovciach s výberom Nórska. Reprezentačný tím tak zakončí sériu prípravných zápasov pred hokejovým sviatkom roka. Doteraz odohrali Slováci osem stretnutí, z toho trikrát zvíťazili a päťkrát ťahali za kratší koniec. Naposledy porazili nováčika elitnej kategórie MS Veľkú Britániu 6:1. Ak však nepočítame zápasy s outsidermi turnaja (Veľká Británia, Rakúsko), slovenskí hokejisti nestačili v dvojzápasoch na Čechov, Nemcov a prehrali aj proti Švédom. Navyše v týchto stretnutiach dali len tri góly. Ofenzívu nášho mužstva by mohol zlepšiť neúspešný finalista z fínskej ligy Michal Krištof, ktorý bude trénerovi Craigovi Ramsaymu k dispozícii už proti Nórom. V bránke by sa mal predstaviť gólman zo zámoria Patrik Rybár, ktorý po pricestovaní na Slovensko čakal na „stratený“ výstroj. V kádri sa momentálne nachádza 28 hráčov, čo znamená, že ešte traja hokejisti budú musieť mužstvo opustiť. Najmä mladíci ako Liška, Buček či Studenič budú chcieť v poslednom zápase ukázať realizačnému tímu, že si nomináciu na domáci šampionát zaslúžia.

Výsledky nórskych hokejistov v príprave na MS nevzbudzujú u ich fanúšikov mnoho optimizmu. Zatiaľ odohrali šesť stretnutí a víťazstva sa dočkali až v tom poslednom, keď zdolali Dánov 4:3 po predĺžení. Predtým prehrali s Dánskom na nulu a neuspeli ani v dvojzápasoch proti Švédsku a Fínsku. Jedným z najskúsenejších mužov v tíme trénera Pettera Thoresena je Mathis Olimb, pre ktorého bude šampionát na Slovensku už dvanásty v kariére.

Slováci sa s nórskymi hokejistami stretli naposledy v decembri 2017 na turnaji v Hamare. Vtedy sme nad domácim výberom zvíťazili 1:0 po samostatných nájazdoch. Predtým sme ich porazili aj v dvoch prípravných dueloch (3:2, 3:0) pred MS v roku 2017. Vo víťazstvo slovenského tímu veríme aj tentokrát.

info Zápas správne tipy výsledok
5000 Slovensko - Nórsko 0,10,02 2:2

Vytvorené: 7. mája 2019 12:02

Nový príspevok
Pre pridanie príspevku sa prihláste.
😀😎😛😇😉😡😲🤔🙄😞😭🤦‍♂️💀👍⚽🎾🏆🏒🥊🍺💩💡💣💰☕❤☯️🇸🇰
Nenájdené žiadne príspevky
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.