Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy

Šípky: PDC - World Matchplay

20. júla 2019 20:00

Preview

Viac preview

V anglickom Blackpool dne štartuje druhý najprestížnejší turnaj v kalendári PDC - World Matchplay. Turnaj, ktorý sa hrá v krásnych historických priestoroch Winter Gardens púta každoročne veľkú pozornosť, pretože je určený pre 32 najlepších hráčov sveta (16 hráčov z rebríčka Order of Merit a hráčov z ProTour Order of Merit).

Nathan Aspinall hrá v tejto sezóne v obdivuhodnej forme. Na majstrovstvách sveta to na prelome rokov dotiahol až do semifinále. V marci triumfoval na jednom z major turnajov - UK Open a pred pár dňami si odniesol aj titul zo série World Series of Darts, keď pri svojej premiére zvíťazil po fantastických výkonoch na US Darts Masters v Las Vegas.

Z pozícií v svetovom rebríčku, na ktorých musel bojovať o udržanie si Tour karty, vďaka ktorej môže štartovať na najprestížneších turnajoch PDC sa v priebehu niekoľkých mesiacov vyšplhal na 13. pozíciu sveta. Pri svojom debute na World Matchplay, tak bol do turnaja priamo nasadený, čo sa naposledy podarilo Paulovi Nicholsonovi ešte v roku 2010.

V súboji hráčov, ktorých kariéra je aktuálne na opačných koncoch trajektórie vyzve Mervyna Kinga. Skúsený 53-ročný hráč má za sebou veľké úspechy z minulosti, no v poslednom období sa potýka s poklesom formy a zostupom zo svojich rankingových pozícií. V tejto sezóne sa zatiaľ nedokázal výraznejšie presadiť a jeho maximom sú dve štvrťfinálové účasti z PDC European Tour z holandského Zwolle a českej Prahy.

Práve z Prahy si King si odniesol nepríjemnú skúsenosť. Po štvrťfinálovom zápase so Simonom Whitlockom v zákulisí skolaboval. Dôvodom boli obrovské teploty na pódiu, ktoré v určitom momente dosiahli neuveriteľných 65 stupňov. Podobné podmienky zvyknú panovať aj v Blackpoole a tak je otázne v akom fyzickom stave pricestoval King do tohto prímorského mesta.

Výhoda v zápase by tak mala byť na strane mladšieho Aspinalla, v ktorého prospech hrajú okrem formy aj tohtosezónne štatistiky. Jeho zápasový priemer z pódiových zápasov je 96,8 naproti priemeru 92,49 u Kinga. Čo sa týka zatvárania, tak "Asp", ako znie prezývka mladého Angličana je s 42,8% úspešnosťou na 3 mieste tohtoročných tabuliek. Mervynovi Kingovi patrí s 34,3% úspešnosťou miesto v spodnej štvrtine spomedzi účastníkov turnaja.

Tip: Víťaz Aspinall

info Zápas správne tipy výsledok
7079 Aspinall N. - King M. 2 5:10

Vytvorené: 20. júla 2019 12:30

Nový príspevok
Pre pridanie príspevku sa prihláste.
😀😎😛😇😉😡😲🤔🙄😞😭🤦‍♂️💀👍⚽🎾🏆🏒🥊🍺💩💡💣💰☕❤☯️🇸🇰
Nenájdené žiadne príspevky
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.