Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
MS v hokeji 2017 - Športový servis

MS v ľadovom hokeji 2017

Základné skupiny MS v hokeji 2017:

A-Skupina (LANXESS Aréna, Kolín nad Rýnom):

Rusko, USA, Švédsko, SLOVENSKO, Nemecko, Lotyšsko, Dánsko, Taliansko

B-Skupina (AccorHotels Aréna, Paríž):

Kanada, Fínsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nórsko, Francúzsko, Slovinsko

Maskoti Asterix s Obelixom a moderné multifunkčné haly pre viac ako 18 000 fanúšikov v Paríži a v Kolíne nad Rýnom privítajú v poradí už 81. majstrovstvá sveta v hokeji. Hokejový turnaj na nadchádzajúcich zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu bude prvýkrát od roku 1994 bez hráčov z NHL. Ich záujem zúčastniť sa tohtoročného svetového šampionátu, tak bude o niečo vyšší ako natých predchádzajúcich. Svedčia tomu aj súpisky tímov, ktoré nám ponúkajú niekoľko zaujímavých mien.

Slovenskí hokejisti sa ho zúčastnia 22-krát v rade a ich základnou ambíciou bude zvládnutie úvodnej talianskej a lotyšskej prekážky, ktorá vleje tímu potrebné sebavedomie, keďže náročnosť súperov sa bude priebehom MS zvyšovať. Slováci odohrajú svoje súboje v kolínskej Lanxess aréne a pozitívom je, že budú mať medzi nimi aspoň 21-hodinový priestor na regeneráciu. Bez hráčov z NHL a výraznejšieho ofenzívneho esa, je úspech závislý od dobrého kolektívu, atmosfére v kabíne, disciplíne či výkonov v bránkovisku. Pri vyrovnanosti a skúsenostiach Júliusa Hudáčka s Jánom Lacom bude tento post základným pilierom úspešného ťaženia. Rola ofenzívneho lídra bude zrejme na pleciach Michela Miklíka, ktorý v dvojzápase v Nórsku hýril aktivitou a streleckým inštinktom. Parťákov v útoku by mu mal robiť náš najúspešnejší hráč na vhadzovaniach - Mário Bližňák a pohodu z majstrovskej sezóny z Komety Brna si priniesol Marcel Haščák. Lukáš Cingel bol zasa našim najproduktívnejším hráčom počas prípravného obdobia. To možno hodnotiť ako úspešné, päť výhier a tri prehry sú solídnou bilanciou pre mužstvo bez výrazných opôr. Veľkým pozitívom je, že slovenská defenzíva inkasovala v rámci série Euro Hockey Challenge najmenej zo všetkých.

Šampionát má tradične šesť hlavných favoritov, za toho najväčšieho sa pasuje obhajca z Kanady, ktorá túži po dovŕšení zlatého hetriku. Do Európy prichádza so siedmym najproduktívnejším hráčom NHL Markom Scheifelem a ďalšími útočnými hviezdami ako sú Giroux, Skinner, Simmonds, Duchene, MacKinnon či Marner.

Tím plný talentov vysiela druhý zámorský celok USA, okrem 33-ročného brankára Jimmyho Howarda, je ich najstarším hráčom 27-ročný obranca DeKeyser. O tímovú produktivitu sa bude starať predovšetkým Johny Gaudreau a Jack Eichel. Američania nebudú vo štvrťfinále turnaja chýbať.

Silný káder skladá náš český sused, ktorého prípadná semifinálová účasť nebude prekvapením. V bráne s Petrom Mrázkom, slušne poskladanou obranou a niekoľkými hviezdami v útoku.Voráček, Plekanec, Pastrňák, Kovář a Červenka budú strašiť obrany súperov.

Najväčším vyzývateľom Kanady budú chcieť byť Rusi, ktorých dres oblečú mladé pušky Tampy Bay(Kučerov, Namestnikov a brankár Vasilevskij). Veľkú silu prinesú aj opory tímov z KHL – Mozjakin, Dadonov, Belov, Tkačev, Plotnikov, Sipačov.

Prepracovaným herným systémom pravidelne disponujú Švédi, ktorých mužstvo je tvorené z hráčov NHL a švédskej SHL ligy. Na ľade budú vyčnievať obrancoviaHedman, Klingberg, Stralman, Edler, Ekman-Larsson a ofenzívne tromfy Nylander, Omark, Rask, Lindholm, Kempe.

Korčuliarsku známku najvyššej kvality predstavujú Fíni, ktorí svojou rýchlosťou a brankárskou školou spôsobujú súperom veľké problémy. Šampionátmi ošľahaného Filppulu, Aha, Pihlströma, J. Aaltonena, Osalu a Pyörälu, dopĺňajú zdravo sebavedomí mladíci Rantanen s Puljujärvim.

Majstrovstvá sveta 2017 sa budú hrať zaužívaným formátom v dvoch skupinách po osem mužstiev. Tímy na poslednom mieste opustia A-kategóriu MS, do štvrťfinále postúpi naopak presná polovica, ktorá si to potom rozdá krížovým spôsobom (A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1). V tejto fáze by nemala chýbať vyššie spomenutá šestica favoritov, na zvyšné dve miestenky je niekoľko adeptov, vrátane tých s dvojkrížom na hrudi. Primárnym kritériom pri rovnosti bodov medzi dvomi a viac celkami je bilancia vzájomných zápasov. Najväčším záujemcom o štvrtú postupovú priečku v našej skupine bude nemecký organizátor, ktorý sa na posledných domácich MS v roku 2010 dostal medzi najlepšie kvarteto. Pomôcť k tomu má brankár Greiss, nesmierne skúsení obrancovia Ehrhoff so Seidenbergom a obrany súperov budú zamestnávať Gogulla, Hager, Rieder či Wolf. Nepríjemným súperom bude Dánsko, ktoré ako organizátor MS 2018 nemôže vypadnúť a jednoduchý zápas nás nečaká ani proti Lotyšsku. Najväčším outsiderom celého šampionátu sú Taliani, ktorých zdolať v úvodnom vystúpení, by malo byť pre našu reprezentáciu povinnosťou. V parížskej B-skupine sú najvážnejším kandidátom na obsadenie štvrtej priečky Švajčiari, ale za predpokladu, že zlomia odpor dravých Nórov čidefenzívnejšie hrajúcich Bielorusov. Menšie šance sa dávajú Slovincom apre vývoj v skupine bude kľúčovou otázkou, ako sa s tlakom domáceho prostredia vyrovnajú Francúzi.

Pre Slovensko sa šampionát začína v sobotu (06. 05. o 16:15 hod.) duelom s Talianskom, turnaj však odštartuje už v piatok, šlágrom dvoch najväčších favoritov našej A-skupiny medzi Švédskom a Ruskom.

Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.