X

Internetový prehľadávač, ktorý používate nie je aplikáciou plne podporovaný.

Niektoré funkcie nemusia fungovať korektne. Odporúčame stiahnuť niektorú z moderných internetových prehľadávačov tu, alebo si otvorte zjednodušenú verziu stránok null.

Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
MS v hokeji od 6.5.2016 do 22.5.2016

MS v ľadovom hokeji 2016 (Rusko)

80. MS v ľadovom hokeji sa uskutočnia v termíne od 06. 05. do 22. 05. 2016 v ruských mestách Petrohrad (Yubileyny Sports Palace, kapacita: 7 300) a Moskva (VTB Ice Palace, kapacita: 12 100).

Rusko bude MS v hokeji hostiť pri príležitosti 70. výročia založenia Ruskej hokejovej asociácie.

Šampionát sa bude hrať systémom, ktorý poznáme už od roku 2012 z Helsínk. MS v hokeji sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené do dvoch základných skupín podľa umiestnenia tímov v rankingu IIHF, ktorý sa zostavuje po každých MS. Slovensko bude na základe postavenia v rebríčku IIHF hrať v petrohradskej skupine B s Kanadou, Fínskom, USA, Bieloruskom, Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom. Naši hokejisti sa na úvod šampionátu predstavia proti Maďarsku, následne sa družina Zdena Cígera stretne s Francúzskom, Nemeckom, Bieloruskom, Kanadou, Fínskom a USA. V úvode MS čakajú našich chlapcov papierovo slabší súperi, výsledky týchto duelov však budú mimoriadne dôležité pre postupové ambície do štvrťfinále.

Naša skupina bude zamotaná aj z hľadiska vypadávajúcich tímov, nakoľko Nemecko a Francúzsko organizujú MS v hokeji 2017, ako organizátori tento rok vypadnúť nemôžu. Ak by Francúzi alebo Nemci skončili na poslednom mieste v skupine, vypadol by siedmy tím tabuľky. Ak by obe mužstvá obsadili 7. a 8. priečku, z B-skupiny by nezostúpil nikto. Do I. divízie by v tom prípade smeroval iba ôsmy tím z moskovskej skupiny a do elitnej kategórie by postúpilo iba jedno mužstvo. Pre našich hokejistov to znamená, že v tabuľke musia pod sebou nechať jeden tím mimo budúcoročnej organizátorskej dvojice, zrejme teda Maďarsko.

V moskovskej skupine A sa predstaví domáce Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Dánsko a Kazachstan.

Obhajcami minuloročného prvenstva sú Kanaďania, ktorí vo finále MS v Česku zdolali Rusko vysoko 6:1 (Eakin, Ennis, Crosby, Seguin, Giroux, MacKinnon, - Malkin. V tíme „javorových listov“ sa predstavilo niekoľko hviezdnych hráčov (Burns, Seguin, Giroux, Eberle,Crosby, Hall, Spezza, Duchene, O’Reilly, MacKinnon či Toffoli). Vysokú prehru „zbornej“ nedokázali odvrátiť ani Ovečkin, Malkin, Tarasenko, Kovaľčuk či nová vychádzajúca hviezda Chicaga Panarin.

Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.