Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
Vychutnajte si Majstrovstvá sveta vo futbale s Fortunou!

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018

Majstrovstvá sveta 2018 budú v poradí dvadsiatym prvým svetovým šampionátom. V termíne od 14. júna do 15. júla, ich bude hostiť jedenásť ruských miest. Otvárací aj finálový duel sa odohrá na štadióne Lužniky v Moskve, s kapacitou 81 000 miest. Rusko v kandidatúre v roku 2010 porazilo Portugalsko & Španielsko resp. Holandsko & Belgicko.

Šampionátu sa zúčastní tradične 32 reprezentačných celkov, ktoré sú rozdelené do ôsmich štvorčlenných skupín. Z každej postúpia dva najlepšie tímy do osemfinále. Favoritov na celkový triumf je niekoľko. Top favoritmi sú úradujúci majstri sveta Nemci, vicemajstri Európy Francúzi, majstri sveta z roku 2010 Španieli a mimoriadne silný a vyvážený výber posiela do Ruska Brazília. Týmto kvartetom však výpočet uchádzačov o zisk trofeje nekončí.

Ďaleko to konečne môžu dotiahnuť Belgičania, ktorým dozrela zlatá generácia a cítia veľkú šancu na úspech. Medzi favoritov sa pravidelne radí Argentína, ale jej káder nie je vyvážený ako u vyššie spomenutých konkurentov. Hviezdny útok bez podpory kvalitnej defenzívy zrejme nebude stačiť na prenikavejší úspech.

Potom sú tu mužstvá druhého sledu, kam patrí aj víťaz ostatného EURA. Portugalci sú však veľmi závislí na Cristianovi Ronaldovi a svoje šťastie si tiež vybrali na európskom šampionáte. Čiernym koňom budú Uruguaj, Chorvátsko či niekto z poslednej H-skupiny (Poľsko, Kolumbia, Senegal). Jeden z nich to môže s potrebným šťastím dotiahnuť aj medzi najlepšie kvarteto. Dobré vyhliadky na postup do štvrťfinále majú Angličania, ale tí sklamali už na nejednom veľkom turnaji.

Veľké očakávania sú na strane domácich Rusov, ale tí budú mať čo robiť, aby postúpili zo skupiny na úkor Egypta s Mohamedom Salahom. Zamotať situáciu môže tiež Peru, ktoré sa do Ruska kvalifikovalo ako posledné cez interkontinentálnu baráž s Novým Zélandom. V súčasnosti neprehralo už 15 duelov a do tímu sa po dopingovom previnení vrátil kapitán Paolo Guerreiro, ktorý má obrovský vplyv na celé mužstvo.

S kvalitnou zostavou cestujú na šampionát jeho skupinový konkurenti z Dánska a veľké osobnosti nájdeme aj u Srbov, ktorých však nesmie zradiť horkokrvná mentalita. Premiérovú účasť na MS zažije Island a tiež Panama, ktorá sa popri Saudskej Arábii, Iránu, Austrálie, Kórejské republiky či Tuniska zaradí k najväčším outsiderom turnaja.

Na šampionáte sa predstavia najznámejšie futbalové mená na čele s Argentínčanom Lionelom Messim, Brazílčanom Neymarom či Portugalčanom Cristianom Ronaldom. Na MS 2018 nebude chýbať ani kráľ strelcov z predchádzajúceho šampionátu v Brazílii Kolumbijčan James Rodríguez či strelecký objav sezóny Egypťan Mohamed Salah, aj keď jeho zdravotný stav stále nie je stopercentný. „Smrtiacim duom“ Cavanii – Suarez disponuje Uruguaj a kvalitnejšiu útočnú dvojičku nájdeme len ťažko. V osobe Lewandowského majú top kanoniera Poliaci, Senegal sa zase bude spoliehať na Sadia Maného z FC Liverpool. Ťahúňom Angličanov bude zase bombardér Tottenhamu Harry Kane. Vo viacerých výberoch však nájdeme niekoľko ďalších vyhlásených kanonierov.

124 futbalistov, ktorí sa predstavia v Rusku oblieka dres niektorého z anglických klubov. Druhé miesto podľa počtu účastníkov MS patrí ligovým súťažiam v Španielsku s 81 aktérmi a na treťom mieste sú Nemci, ktorí dodali 67 hráčov zo svojej I. a II. bundesligy. Jedine Anglicko sa môže pochváliť, že všetci futbalisti hrávajú v domácich kluboch. Nasledujú domáci Rusi s dvomi legionármi.

Bookmakeri favorizujú na celkový triumf zhodne Brazíliu a Nemecko. Stávkujúci však zatiaľ viac veria Európanom. Zaujímavosťou je, že poslední dvaja obhajcovia titulu (Taliansko, Španielsko) nepostúpili v nasledujúcom šampionáte zo skupiny.

Prevratnou novinkou bude videosystém VAR, ktorý sa na MS bude využívať premiérovo a mal by pomôcť pri minimalizácii sporných situácii – gólov, pokutových kopov, červených kariet.

Najzaujímavejšími súbojmi základných skupín budú duely: Španielsko – Portugalsko (15.6.), Peru - Dánsko (16.6.), Poľsko – Senegal (19.6.), Rusko – Egypt (19.6.), Argentína – Chorvátsko (21.6.), Srbsko – Švajčiarsko (22.6.), Poľsko – Kolumbia (24.6.), Uruguaj – Rusko (25.6.), Dánsko – Francúzsko (26.6.), Island – Chorvátsko (26.6.), Švajčiarsko – Kostarika (27.6.), Mexiko – Švédsko (27.6.), Anglicko – Belgicko (28.6.) či záverečný stret Senegalu s Kolumbiou (28.6.), ktorý môže byť priamym súbojom o postup do osemfinále.


Ďalšia kurzová ponuka
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.