X

Internetový prehľadávač, ktorý používate nie je aplikáciou plne podporovaný.

Niektoré funkcie nemusia fungovať korektne. Odporúčame stiahnuť niektorú z moderných internetových prehľadávačov tu, alebo si otvorte zjednodušenú verziu stránok null.

Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
OKTAGON - Vyhraj lístok na finále!

OKTAGON VÝZVA - FINÁLE

Sledovali ste prvú česko-slovenskú zápasnícku reality show Oktagon výzva? Myslíte si, že chlapi majú na to aby sa z nich stali zápasnícke hviezdy? Tak svoj názor podporte a stavte si na ich najbližšie zápasy.

Chlapcov z Oktagonu to pravé zápasenie čaká práve teraz. Sú populárni, každý s nimi chce zápasiť, ale zároveň si na nich urobiť meno. Osobne pochybujem, že sa za necelý mesiac natáčania, kedy vzniklo osem dielov, nejako zásadne posunuli v kvalite ich zápasenia. I keď sú tréneri oboch tímov skvelí (Ilja Škondrič a Jaroslav Pokorný) za tak krátku dobu ich toho nemohli veľa naučiť. Ten jeden mesiac bol hlavne o natáčaní a nie o trénovaní. Každý kto robil bojový šport alebo sa snažil nejaký šport robiť lepšie než ostatní, vie o čom hovorím. Jasne, títo chlapci pár ostrých stretnutí už mali za sebou. Ale tie rozhodujúce prídu až teraz. Bez toho že by som chcel niekoho uraziť tvrdím, že zatiaľ to sú pseudohviezdy a svoju slávu si musia ťažko vydrieť. Tieto zápasy sú pre nich odrazovým mostíkom do ich ďalšej kariéry. Ale skúsení fighteri sa z nich na zadok neposadia.

Gábor Boráros vs Jakub Běle (77kg)

Malo to byť finále s veľkým F, ale je to finále s malým f. Namiesto Bělehomal nastúpiť Marek Bartl, ktorý sa ale pred v zápase podľa pravidiel K1 škaredo zranil a rekonvalescencia si vyžiada dlhšiu dobu. Organizátori tak vybrali ako náhradníka Jakuba Běleho z pražského Pentagymu. Gábor vo všetkých zápasoch jasne dominoval a proti Kubovi je veľkým favoritom. Ale toto je MMA a stať sa môže hocičo. Jakub má súpera určite dobre naštudovaného a v jeho životnom zápase mu bude pomáhať povzbudzovanie domácich fanúšikov. Čo by Gáborovi mohlo uškodiť je jeho „machrovanie“, ale to môže byť len póza, v skutočnosti to asi bude borec, ktorý na sebe hodne maká. Ako veľmi na sebe maká, to sa ukáže v tomto zápase. Nakoniec, je to finále a to môže skončiť všelijako.

info Zápas správne tipy výsledok
7000 Boráros G. - Běle J. 1 1:0

Petr Novák vs Michal Kozmer (77kg)

V súboji do 77 kg by pre mňa bol jasný favorit borec zo severnej Moravy Michal Kozmer. Michal má v štatistikách 10 víťazstiev a 5 prehier a pred limitom ukončil osem zo svojich desiatich výhier. Kozmer dlho laboroval s chrbtom, dlhšiu dobu nezápasil. Petr Novák je vďačnou tvárou pre ženské publikum Oktagonu a na mňa vždy pôsobil hodne flegmatickým dojmom. Nevidel som u neho hlad po víťazstve. Pokiaľ mu ale tréner vysvetlil dôležitosť tohto zápasu a pokiaľ chce byť Petr ešte nejaký čas na výslní záujmu, bude musieť poriadne zamakať a Michala zbiť.

info Zápas správne tipy výsledok
7001 Novák P. - Kozmer M. 1 1:0

Tomáš Lejsek vs Jaroslav „Číňan“ Poborský (77kg)

Ak je naozaj pravda, že si Tomáš vybral pre svoj prvý veľký zápas legendu domácej zápasníckej scény, Poborského, má u mňa rešpekt. „Číňan“ je skúsený borec, ktorý v 37-rokoch stále aktívne zápasí. Jeho bilancia na Sherdog.com 25 víťazstiev a 38 prehier nie je príliš oslnivá, ale proti Lejsekovým štyrom víťazstvám a štyrom prehrám je Poborský trochu iná liga. Na druhej strane, Lejsek musí hodne zabojovať, aby si ho všetci pamätali ako toho, čo mal skvelý fight s „Číňanom“. A toto Tomáš určite dobre vie. Myslím si, že toto bude skvelý zápas!

info Zápas správne tipy výsledok
7002 Lejsek T. - Poborský Čínaň J. -1:-1

Milan Ďatelinka vs Radek Šopov (77kg)

Pamätáte si na zápas Ďatelinku s Bělem? Ďatelinka bol celý zápas v obrane, Běle ho valcoval, ale finálová rana chýbala. Nešťastný Běle si potom sám vliezol do trianglu a zápas na prekvapenie všetkých vyhral Ďatelinka. Ale to je MMA. Môže sa niečo podobné zopakovať? Myslím si, že nie. Radek Šopov je oveľa skúsenejší a jeho bilancia 7:6 je proti Ďatelinkovej 1:2 vyššia trieda. Šopov je ranár, ktorý sa nebude chcieť nechať strhnúť na zem a válať sa s Ďatelinkou na podlahe. Stavil by som si, že sa zápas rozhodne najneskôr v druhom kole a víťazom bude karlovarský bitkár.

info Zápas správne tipy výsledok
7003 Ďatelinka M. - Šopov R. 1 1:0

František Fodor vs Jakub Bahník (77kg)

V Oktagon výzve bojoval Fodor s Novákom a zaslúžene vyhral. Novák podľa mňa doplatil na horšiu fyzičku a nedostatok vôle po víťazstve. Navyše, Fodor vyhral i napriek zraneniu ramena. Fero je pre mňa bojovník, ktorý chce kariéru zápasníka a potom trénera. Jakub Bahník je vlaňajší finalista majstrovstiev ČR v MMA, kde vo finále prehral na body s Tomášom Fialom. Preto Bahníkova bilancia na Sherdogu 1:1 nie je dostatočne vypovedacia. Byť Fodorom, zapnem pokoru na maximum a súpera nepodcením. Bahník je totiž môj „čierny kôň.“

info Zápas správne tipy výsledok
7004 Fodor F. - Bahník J. 1 1:0

Lukáš Pajtina vs Ondřej Balada (70 kg)

Lukáš má asi najväčší príbeh z reality show Oktagon-výzva. Chlapec, ktorý dal výpoveď v práci a išiel do televíznej show za svojim snom, stať sa profesionálnym zápasníkom. Všetko stavil na jednu kartu. Zo Slovákov bol ale jediný, kto v úvodných zápasoch prehral. Prehral na body a bolo okolo toho veľa diskusie. Lukáš porazil v septembri v Ostrave nejakého Maďara s pre mňa nevysloviteľným menom a „urobil si psychiku.“ Proti sebe má Ondřeja Baladu, ku ktorému sa bohužiaľ nedá nájsť veľa informácií. Jeho štatistika je podľa Sherdogu 3:0, ale o kvalite jeho súperov som nič nenašiel. Možno je Balada vybraný zámerne ako ďalší ľahký cieľ pre Pajtinu. Alebo práve naopak...

info Zápas správne tipy výsledok
7005 Pajtina L. - Balada O. 1 1:0

Dávid Širila vs. Petr „Monstr“ Kníže (84kg)

Toto je zápas mimo Oktagon, ale po finále Borároš – Běle určite ten najzaujímavejší. „Monstr“ Kníže je legenda českej MMA scény, tento chlapík je studnicou skúseností, má za sebou asi 30 MMA zápasov. Pravdou ale je, že Kníže viac ako dva roky nezápasil, do ringu sa vrátil nedávno v Liberci, kde porazil Poliaka Michalského TKO v 1. kole. Slovák Širila boxuje normálne o jednu váhu viac, v kategórii 93 kg, a to ako rýchlo naberie váhu môže mať veľký vplyv. Širila je ranár a Kníže je podstatou džudista. Myslím si, že na zem sa nepôjde a tento zápas bude v prvom kole slušná „štiepačka.“ A uvidí sa kto koho trafí...

info Zápas správne tipy výsledok
7009 Širila D. - Kníže Monstr P. -1:-1

Michal Hanák
Group Chief Sportsbook Officer
Fortuna CZ

Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.