Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
Martin Kližan

Hrbatý už nie je trénerom Martina Kližana

Slovenský tenista Martin Kližan ukončil spoluprácu s trénerom Dominikom Hrbatým. Profesionálny vzťah, ktorý trval od konca roka 2017, rozviazal po prehre s Rusom Karenom Chačanovom v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

"O konci spolupráce sme sa rozprávali už pred turnajom v Lyone. Každý z nás mal iné videnie na ďalší progres v Martinovom hernom prejave, čo je však v tenisovom živote normálne a nepovažujem to za nič neobvyklé. Spolupráca medzi hráčom a trénerom musí byť intenzívna. Obe strany by mali mať približne rovnaký pohľad a nemali by sa rozchádzať vo víziách, preto sa naše cesty rozišli," povedal Hrbatý.

Dvadsaťdeväťročný Kližan sa na instagrame poďakoval Hrbatému za spoluprácu. "Ďakujem, Dominik, za jeden a pol roka roboty, za všetky rady a nové veci, ktoré som sa mohol pri tebe naučiť a prajem ti do budúcnosti veľa šťastia s ďalšími zverencami."

Kližan má na konte celkovo šesť singlových titulov na ATP Tour a počtom cenných trofejí je na tom narovnako práve s bývalým koučom Hrbatým. Naposledy vlani uspel na antuke v rakúskom Kitzbüheli. V minulosti triumfoval na rovnakom povrchu v Mníchove (2014), Casablanke (2015) a Hamburgu (2016), na tvrdom povrchu vyhral v roku 2012 v Petrohrade a v roku 2016 v Rotterdame.

Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.