X

Internetový prehľadávač, ktorý používate nie je aplikáciou plne podporovaný.

Niektoré funkcie nemusia fungovať korektne. Odporúčame stiahnuť niektorú z moderných internetových prehľadávačov tu, alebo si otvorte zjednodušenú verziu stránok null.

Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy
Najlepšie futbalové tímy pod jednou strechou!
8. január 2012 - Bratislava, SLOVNAFT Aréna

Vyhlásenie generálneho partnera k zrušeniu turnaja Fortuna Víkend šampiónov v Bratislave

Vo štvrtok 5. januára 2012 sme od organizátorov turnaja dostali správu, že tohtoročný turnaj bol bratislavským magistrátom na podnet polície SR zrušený.

Fortuna pôsobí v pozícii generálneho partnera turnaja Víkend šampiónov od jeho vzniku v roku 2007. Počas svojej päťročnej histórie akcia prebehla vždy bez akéhokoľvek vážnejšieho konfliktu a získala si rešpekt odbornej i laickej verejnosti. Preto nás správa o zákaze organizovania z bezpečnostných dôvodov vydanom iba štyri dni pred konaním turnaja (!) veľmi zaskočila. Od všetkých zúčastnených strán sa budeme snažiť získať vysvetlenie tohto kroku.

Zrušenie tak obľúbenej akcie, s ktorou sme v uplynulých piatich ročníkoch pevne spojili meno spoločnosti Fortuna, sa nás pochopiteľne veľmi dotýka. Mrzí nás to najmä kvôli fanúšikom, ktorí sa chystali priamo do haly alebo mali v pláne zápasy sledovať v televízii a na internete. Je to obrovská škoda taktiež pre slovenský futbal a šrám na prestíži Bratislavy ako usporiadateľského mesta.

O tom, že by zo strany príslušných orgánov mohlo dôjsť k tak fatálnemu kroku, sme v celom priebehu príprav nemali žiadne informácie. Zo strany organizátorov sme boli opakovane uistení, že bezpečnostné opatrenia, ktoré boli podľa nášho názoru na vyššej úrovni ako pri organizovaní pražských ročníkov, sú dostatočné na zabezpečenie hladkého priebehu turnaja.

V nasledujúcich dňoch budeme informovať našich zákazníkov, ktorí sa zúčastnili sprievodných akcií a súťaží spojených s Víkendom šampiónov, akým spôsobom im budeme túto nepríjemnosť kompenzovať.

Hľadá sa šampión šampiónov. Bude z Českej alebo zo Slovenskej republiky? Rozhodne sa v Bratislave a Vy môžete byť pri tom!

Trávnik namiesto ľadu, kopačky namiesto korčúľ a jeden deň plný napínavých športových zážitkov – UFA Sports Slovakia a Fortuna prinášajú na Slovensko FORTUNA VÍKEND ŠAMPIÓNOV, v ktorom si zmerajú sily najlepšie české a slovenské futbalové kluby.

Turnaja sa zúčastní šesť tímov rozdelených do dvoch skupín.

Slovan BratislavaSlovan Bratislava Úradujúci majster Slovenska a účastník skupinovej fázy Európskej ligy. Tím, ktorý v minulom ročníku obsadil na turnaji 3. miesto a v roku 2010 turnaj vyhral.
Spartak TrnavaSpartak Trnava Dlhodobo popredný slovenský klub s najväčším diváckym zázemím. Spartak ako nováčik na turnaji dopĺňa päticu tradičných účastníkov.
Sparta PrahaSparta Praha Historicky najúspešnejší a najpopulárnejší futbalový klub Českej republiky s 35 titulmi v česko-slovenskej a českej lige. Klub je minuloročným finalistom turnaja a aktuálnym lídrom Českej ligy.
Slavia PrahaSlavia Praha Český klub bol pred dvoma rokmi finalistom turnaja. Na svojom konte má titul 17 titulov šampióna Československej republiky a Česka.
Bohemians 1905Bohemians 1905 Tradičný český klub, založený v roku 1905 ako AFK Vršovice, majster Československa v roku 1983, je dvojnásobným víťazom turnaja šampiónov z rokov 2007 a 2009.
MŠK ŽilinaMŠK Žilina Päťnásobný majster Slovenska a účastník skupinovej fázy Ligy majstrov z uplynulej sezóny.

Turnaj s úspešnou päťročnou históriou sa po prvýkrát v rámci 6. ročníka predstaví aj na Slovensku, a to priamo v SLOVNAFT Aréne v Bratislave. Po niekoľkoročnej prestávke tak bude slovenská futbalová zima opäť v znamení halového futbalu.

Základné informácie
Organizátor: UFA Sports Slovakia
Generálny partner: Fortuna SK, a.s.
Termín konania: nedeľa 8. január 2012
Začiatok podujatia: 10:00
Začiatok zápasov o umiestnenie: 14:30 (zmena vyhradená)

Skupinová fáza
10:00 Sparta Praha - Bohemians 1905
10:40 Slavia Praha - MŠK Žilina
11:20 Slovan Bratislava - Bohemians 1905
12:00 Spartak Trnava - MŠK Žilina
12:40 Sparta Praha - Slovan Bratislava
13:20 Slavia Praha - Spartak Trnava
Play-off
14:30 semifnále S1: A1 - B2
15:10 semifinále S2: B1 - A2
15:50 zápas o 5. miesto
16:30 zápas o 3. miesto
17:15 finále: víťaz S1 - víťaz S2

História

Turnaj si získal veľkú popularitu a každoročne prilákal do pražskej O2 arény zástupy futbalových nadšencov. Dokonca ani slovenským futbalovým fanúšikom netreba turnaj bližšie predstavovať. Počas doterajších piatich ročníkov merali cestu do Prahy stovky priaznivcov slovenských futbalových klubov MFK Ružomberok, MŠK Žilina či ŠK Slovan Bratislava.

V roku 2012 sa však situácia obráti a cestovať za svojimi klubmi do susednej krajiny budú tentoraz priaznivci z Českej republiky. "Po piatich rokoch, počas ktorých náš turnaj videlo viac ako 50 000 fanúšikov, sme hľadali pre celú myšlienku nový impulz. Vzhľadom na to, že generálny partner turnaja, spoločnosť Fortuna, úspešne pôsobí aj na Slovensku a k dispozícií je nová, moderná aréna, rozhodli sme sa turnaj presťahovať. Veríme, že slovenskí fanúšikovia a futbalová verejnosť tento krok ocenia, zatiaľ čo českí fanúšikovia budú svoje tímy sprevádzať aj do Bratislavy" povedal Zdeněk Lang, organizátor pražských turnajov.

Doterajší víťazi
2007 Bohemians 1905
2008 Viktoria Žižkov
2009 Bohemians 1905
2010 Slovan Bratislava
2011 Slovan Liberec

Pravidlá turnaja

• hrá sa na ihrisku s rozmermi 48 x 24 metrov s mantinelmi, na umelej tráve značky Polytan, ktorá je schválená ako povolený povrch pre medzinárodné zápasy UEFA a FIFA
• futbalové kluby budú hrať v dvoch skupinách po troch tímoch, systémom každý s každým
• hrací čas je 2 x 15 minút, pričom zápasy jednotlivých skupín sa prelínajú, t. j. za každým zápasom nasleduje stretnutie v rámci druhej skupiny
• herný systém 4 hráči v poli + brankár
• dva najlepšie tímy z každej skupiny postupujú do semifinále, hrá sa však aj o celkové 5. a 6. miesto
• pri nerozhodnom výsledku vo vyraďovacej fáze turnaja rozhodujú o víťazovi pokutové kopy

Prize money

Tímy si rozdelia spolu 44 000 eur. Víťaz získava 20 000 eur, porazený finalista bude odmenený sumou 10 000 eur, tím na 3. mieste dostane 6 000 eur, 4. miesto 4 000 eur a zvyšné dve miesta si odnesú rovnako po 2 000 eur.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti spoločnosti Ticketportal.

Ceny vstupeniek:

Prejdi na nákup vstupeniekNa sedenie: 16 eur (hlavné tribúny), 12 eur (za bránami).
Na státie: 8 eur.
Rodinné vstupenky: rodinný sektor B10 50% zľava na dieťa do 15 rokov, maximálne na dospelého 2 deti!

© FORTUNA SK, a.s., 2011
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.