1.01
1000

Zlín – Třinec

22.2.2021

Hokejisti Zlína prehrali v nedeľu súboj posledných dvoch tímov dokonca na vlastnom štadióne a v tomto zápase s rozbehnutým lídrom z Třinca to sotva bude lepšie.

Domáci si z posledných 9-ich duelov pripísali na svoj účet iba 3 body za prekvapujúce víťazstvo na svojom ľade nad Ml.Boleslavou (3.) 3:2. Okrem toho len prehry a ani jeden bod čo len za prehru po predĺžení. Neboli to síce nijako kruté prehry až na tú poslednú vonku, keď utŕžili s Kom.Brno (9.) krutý debakel 3:9. Málokedy stačia na svojich súperov čo i len strelecky a aj pri spomínanom jedinom úspechu s Ml.Boleslavou prehrali na strely 28:45. Nad vodou ich drží brankár Huf, ktorý nahradil zraneného Kašíka a drží si veľmi slušnú takmer 91%-ú úspešnosť.

Hostia naopak prídu vo veľmi dobrej nálade a s parádnou formou. Z posledných 12-ich duelov bodovali naplno až 11-krát. Jedinou výnimkou bola nešťastná prehra v Prahe so Spartou (2.) 2:3, keď neudržali dvojgólový náskok z polovice zápasu a rozhodujúci gól inkasovali 2 a pol minúty pred koncom. Odvtedy už opäť štyrikrát zvíťazili a v posledných dvoch dueloch rozdielom triedy v Pardubiciach (7.) 6:2 aj v nedeľu v Liberci (4.) 4:0. A to im ešte chýba Jaroměřský aj nová posila Špaček.

Vlani vyhral obidva vzájomné zápasy v Zlíne favorit  a zopakoval si to aj v tomto ročníku, no potreboval na to predĺženie. V dvoch domácich súbojoch Třinec vyhral zhodne 5:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.