1.01
1000

Zlaté Moravce – Trnava

02.10.2022 18:00

Zlaté Moravce sú predposledné, Trnava je tretia. Podľa tabuľkového postavenia sú favoritom hostia. Potvrdí to Spartak aj na ihrisku?

Domáci majú sedem bodov, vyhrali iba raz, zaznamenali iba osem gólov. Je to druhý najnižší počet vo Fortuna lige. Tím trénera Kociana sa trápi. Aj vinou lazaretu. V tomto smere prišla ViOnu reprezentačná prestávka vhod, uzdravili sa viacerí hráči. Chýbať bude iba Sloboda. Na druhej strane viac hráčov malo reprezentačné povinnosti, Egy Vikri sa do Zlatých Moraviec vrátil až v piatok. Podľa trénera Kociana sú si vedomí sily Trnavčanov, no chcú Trnavu prekvapiť. Domáci nastúpia v nových dresoch. Zlaté Moravce nezdolali Spartak v posledných desiatich domácich dueloch. Pri Žitave sa z troch bodov naposledy radovali v septembri roku 2014.

Trnavčania sa cítia byť v pohode. Z posledných deviatich súťažných dueloch prehrali iba raz. Minulý týždeň vyhrali v zápase Slovenského pohára v Trenčianskych Stankovciach 6:0, za sedem minút zaznamenal Taiwo hetrik. Teraz sa od nigérijského útočníka čaká gól aj vo Fortuna lige. Trnava chce potrápiť vedúci Slovan a práve preto je jej víťazstvo nad Zlatými Moravcami povinnosťou. Základom má byť pevná obrana, ktorá v súťažných dueloch neinkasovala 315 minút. Hosťom nepomôžu zranení Tumma, Bolaja, Paur a Bukata.

Pri Žitave posledné dva vzájomné zápasy skončili bezgólovou remízou. Bude to tak aj do tretice?