Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Žalg.Vilnius - Bodö Glimt

09.08.2022 18:00
pic

Majster Litvy Žalgiris Vilnius prekvapujúco vyradil v Lige majstrov Malmö, ale po debakli v Nórsku s Bodö Glimt sú jeho šance na postup v rovine teórie.

Domáci si zahrali kvalifikáciu Ligy majstrov aj vlani, ale v 2. kole stroskotali na Ferencvárosi (0:2v, 1:3d). V tomto ročníku horko ťažko prešli cez kosovské Balkani (1:1v, 1:0p d) a o to viac prekvapili dvomi víťaznými súbojmi so švédskym majstrom Malmö (1:0d, 2:0v). Do tretice však utŕžili poriadnu nádielku na trávniku B.Glimt (0:5), aj keď priebeh nebol rozhodne taký jednoznačný. V odvete sa už môžu pripravovať na play-off Európskej ligy.

Hostia v prvých dvoch kolách kvalifikácie Ligy majstrov prehrali obidva súboje vonku s KI Klaksvikom (4:1d, 1:3v) a aj v Severnom Írsku s Linfieldom (0:1v, 8:0d), ale pred zrakmi svojich fanúšikov vždy jednoznačne dominovali. To sa im podarilo aj do tretice a po víťazstve 5:0 sú takmer obidvomi nohami v play-off. Boli neskutočne efektívni, veď z 15-ich streleckých pokusov išlo 13 na bránu a z toho 5 rozvlnilo sieť. Kanonádou sa predviedli aj cez víkend v ligovej súťaži s Odds BK (10.) 7:0 a to všetko už bez svojho kanoniera Bonifacea, ktorý prestúpil do St.Gilloise.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli vlani v kvalifikácii Konferenčnej ligy a Žalg.Vilnius po domácej remíze 2:2 prehral v odvete 0:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojtip 10.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky