1.01
1000

West Bromwich - Chelsea

24.9.2020

Chelsea neuspela v konfrontácii s Liverpoolom (0:2) a tak cestuje na ihrisko poslabšieho West Bromwich, aby si vylepšila náladu po tom, čo si domov odvezie všetky body.

Aj napriek drahým nákupom Chelsea ešte potrebuje čas, aby jej výkony vyzerali lepšie a v konfrontácii s najlepšími sa viac presadila. Problémom však je, že domáci majú stále pomerne početnú maródku a tak tréner Lampard v zostave improvizuje. Hráči sa však postupne dávajú do poriadku, keď tentokrát karanténa skončila Chilwellovi. Proti Liverpoolu sa The Blues nevedeli výraznejšie presadiť, ale zápas ovplyvnilo vylúčenie Christensena tesne pred koncom prvého polčasu, čo tesne po začiatku druhého dejstva potrestal dvakrát Mané. Nepremenená penalta Jorginha v 75.minúte už bola len čerešničkou na nevydarenej torte a Chelsea tak nemala príležitosť výraznejšie hosťom v závere zatopiť. Na najbližší duel Premier League sa však dobre naladila výhrou 6:0 v Ligovom pohári nad Barnsley a do spevu bolo hlavne Havertzovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Po návrate do Premier League zatiaľ dve prehry 0:3 doma s Leicestrom a 2:5 na ihrisku Evertonu a v Ligovom pohári stroskotanie na druhom súperovi z Brentfordu, ktorý hrá druhú najvyššie súťaž. Je možné, že sa nám rysuje prvý ašpirant na zostup, ale na takéto predpovede je ešte príliš skoro. Faktom však je, že obaja súperi v zápasoch Premier League nováčika herne predčili a Chelsea bude súperom z podobnej kategórie. Je však pravdou, že zatiaľ sú to všetko mužstvá, ktoré majú v tejto sezóne vysoké ambície.

Chelsea v posledných vzájomných zápasoch v Premier League svojho najbližšieho súpera poriadne vytrápila, keď v sezóne 2017/2018 vyhrala doma 3:0 a vonku dokonca 4:0. Víťazstvo by jej podľa aktuálneho stavu oboch tímov nemalo uniknúť ani tentokrát.