Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Vitoria Guimaraes - Hajduk Split

10.08.2022 18:00
pic

Hajduk zvládol prvý zápas 3. predkola Konferenčnej ligy s Guimaraesom, keď otočil priebeh domáceho stretnutia z 0:1 na 3:1 a pred odvetou je bližšie k postupu.

Chorvátsky klub mal na vypredanom Poljude prvú hodinu hry zápas pod kontrolou, ale potom prišla jediná strela hostí do priestoru bránky a tá sa skončila gólom. Ani to však Hajduk nepoložilo, súpera ešte viac pritlačil a tromi gólmi rozhodol o svojom víťazstve. Pred odvetou je tak vo výhode, ale od dvojzápasu s Villarrealom ho ešte delí zápas na ihrisku súpera, ktorý sa doma bude chcieť ukázať v lepšom svetle.

Guimaraes v prvom zápase nepotvrdil, že je v posledných rokoch v pohárovej Európe ostrieľanejším tímom a v Splite prakticky nič nepredviedol, resp. hral iba to, čo mu súper dovolil. Vitoria si napravila chuť v lige, kde v 1. kole uspela na ihrisku Chavesu, ktorý je medzi portugalskou elitou nováčikom a to aj napriek tomu, že dohrávala v oslabení o dvoch hráčov. Guimaraes sa tentokrát predstaví doma, kde sa v závere minulej sezóny prezentoval vo veľmi dobrom svetle. V odvete proti Hajduku by mal v zostave chýbať iba Händel.

Na Hajduk čaká náročný program a to hlavne ak postúpi. Po odvete s Guimaraesom ho totiž čaká „Vječni derbi“ s Dinamom a okrem súbojov s Villarrealom v Konferenčnej lige aj zápasy s Lokomotivou Zagreb a Osijekom. Dá sa očakávať, že keby Hajduk postúpil, tak si niektorý z týchto duelov, podobne ako v predchádzajúcom víkendovom kole odloží. Do play-off o skupinu európskeho pohára sa „Bili“ môžu dostať po piatich rokoch, kedy nestačili v Európskej lige na Everton. Hostia síce pôsobia sebavedomo a neprichádzajú iba brániť výsledok, ale na základne skúseností z minulosti sa určite musia mať na pozore. Hajduk totiž už neraz v prvom súboji doma uspel a v odvete úplne vyhorel. Tréner Dambrauskas je však veľkým stratégom a pod jeho vedením klub z Dalmácie prehral od decembra 2021 iba dva zápasy. Ani v odvete nemôže litovský lodivod počítať so zranenými Fossatim a Nikolom Kaliničom.

Hajduk by si mal postup na ihrisku súpera postrážiť a potvrdiť skvelú obranu v tejto sezóne, ktorá v štyroch súťažných zápasoch inkasovala jediný gól. Zápas 02.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky