1.01
1000

Vitesse Arnhem - Twente Enschede

25.01.2023 18:45

Arnhem sa aj naďalej trápi a po tesnej prehre s PSV sa mu na zúbky pozrie ďalší silný súper z Enschede, ktorý na jeho štadióne bodoval naplno pri posledných dvoch návštevách.

Čakanie na plný bodový zápis trvá v prípade zverencov trénera Cocuho už šesť kôl. Aj preto je Vitesse aktuálne len tri body nad pásmom zostupu. Po štyroch remízach, prišla v ostatnom kole tesná prehra 0:1 na ihrisku PSV a v závere duelu ešte Arnhem prišiel o brankára Scherpena, ktorý dostal červenú kartu. Domáca bilancia Vitesse je zatiaľ dosť biedna (1-3-4) a jediným tímom, ktorý na jeho štadióne v tejto sezóne nebodoval je nováčik z Emmenu. Do hry by sa tentokrát po zranení mohla dostať už aj nová akvizícia, obranca Isimat-Mirin, ale je dosť možné, že ak aj bude môcť nastúpiť, tak to nebude od začiatku.

Twente sa po výhre 2:0 nad Utrechtom posunulo pred Ajax na štvrté miesto a svoju sériu bez porážky natiahlo už na deväť duelov. V rámci nej postúpilo aj v pohári cez druholigový Telstar a v lige po prestávke v troch súbojoch získalo sedem bodov a neinkasovalo. Na plný bodový zápis dokonca siahalo aj v Amsterdame, kde hralo proti Ajaxu dlhú presilovku o jedného hráča, ale svoje šance hlavne v prvom polčase nepremenilo. Zatiaľ čo doma je tím z Enschede najlepším tímom (8-1-0), tak vonku to nie je žiadna hitparáda, keď Twente sa u súperov trápi hlavne v koncovke. Aj napriek tomu však v posledných troch súbojoch na ihriskách súperov získalo päť bodov. Hosťom bude v tomto súboji chýbať Brama a ešte zrejme aj Sadílek.

Posledné tri zápasy sa skončili výhrou Twente rozdielom triedy, ale aj napriek veľkému rozdielu v tabuľke by to tentokrát mohol byť oveľa tesnejší duel. V tomto prípade očakávam menej ako 2,5 gólu.