1.01
1000

Villarreal - Elche

5.12.2020

Villarreal je v tabuľke stále vysoko a vo štvrtok si zabezpečil postup do vyraďovacích bojov v Európskej lige. Po víťazstve na trávniku Sivasu vyhral svoju skupinu.

Domáci pod taktovkou trénera Emeryho hrajú výborne. V 3. kole síce utŕžili debakel v Barcelone (7.) 0:4, ale v ostatných desiatich dueloch 5x vyhrali a 5x remizovali, k čomu pridali aj úspechy v Európskej lige. V nej stratili v piatich kolách iba 2 body za remízu na trávniku Mac.Tel Aviv a suverénne vyhrali skupinu. V lige si v posledných dvoch dueloch pripísali „iba“ 2 body, ale remízy doma s Realom Madrid (3.) 1:1 či naposledy na pôde doterajšieho lídra Realu Sociedad (2.) 1:1 sklamaním určite neboli. K chýbajúcemu útočníkovi Alcácerovi sa tentoraz pridá ďalší zakončovateľ Bacca a nezahrá si opäť ani M. Gomez.

Hostia sa ako nováčikovia vôbec nestratili. Z deviatich doterajších duelov nazbierali veľmi slušných 13 bodov a na tretí Real Madrid ako aj svojho súpera strácajú iba 7 bodov a to majú 2 zápasy k dobru. V posledných štyroch kolách však nevyhrali ani raz a po prehre na trávniku Betisu (16.) 1:3 trikrát za sebou remizovali 1:1. Doma s Celtou (14.), v Levante (17.) aj naposledy doma s Cadizom (5.). To hrali celý druhý polčas, keď bol vylúčený ich jediný strelec Boyé, ktorý si tentoraz nezahrá. A to bude do ofenzívy trochu problém.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v sezóne 2014/2015 a Villarreal doma vyhral tesne 1:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet žltých kariet 1. tímu v 1. polčase, že ich dostane menej ako 0,5.