1.01
1000

V.Británia - USA

19.05.2022 15:20

Američania si v súboji proti Veľkej Británii idú po povinné tri body, ale to si išli aj v zápase proti Rakúsku a napokon z toho boli len dva.

Výber USA netrpezlivo očakáva trio z Minnesoty a mužstvo by mal najnovšie posilniť aj brankár Bostonu Swayman. Američania súrne potrebujú osvieženie, keď zatiaľ sa im nedarí v presilovkách a aj úspešnosť streľby je pod desiatimi percentami. Zámorské mužstvo navyše po výhre nad Lotyšskom 4:1, stratilo bod s Rakúsom a to už prehrávalo 0:2, ale napokon z toho bola výhra 3:2 po predĺžení. Následne Američania nestačili na domácich Fínov, ktorým v nervóznom súboji podľahli 1:4 a to aj napriek tomu, že súpera prestrieľali. Reprezentácia Veľkej Británie by však favoritovi veľké problémy narobiť nemala.

Briti zatiaľ na turnaji prehrali všetky tri zápasy, ale získali aspoň bod s Nórskom, proti ktorému v tretej tretine dotiahli trojgólové manko, aby napokon prehrali po nájazdoch. S favoritmi sa im však nedarilo, keď na úvod turnaja ich zdolalo Česko 5:1 a naposledy 6:0 Švédsko, ktoré im už v prvej tretine nasúkali päť gólov. Od toho tímu sa neočakáva veľký odpor ani proti USA.

Rýchli Američania by mali v tomto súboji jasne dominovať a keď nastúpia aj spomínané posily, tak by to malo byť o poznanie lepšie aj herne. Očakávam vyššie víťazstvo favorita, ktoré by mohlo byť niekde na úrovni štyroch a viac gólov. Skúsil by som handicap -4 góly.