1.01
1000

Vaasan Sport - Tappara

4.12.2019

Vaasan Sport (15.) je posledným tímom súťaže, jeho obrana aj útok patria medzi najslabšie. Doma vyhral len tri zápasy (2-1-2-7), pričom až deväťkrát prehral. Jeho momentálna forma veľa rešpektu nevzbudzuje, nakoľko z posledných šiestich zápasov vyhral len raz. Bolo to vo štvrtok doma proti KooKoo (6.) 5:4, pričom hostia neudržali vedenie 4:2 z 21. minúty. V nasledujúcom súboji, v sobotu, Vaasan privítal SaiPu (9.) a keďže jediný gól dali hostia v 60. minúte, brali aj tri body. Domácim nepomohlo, že boli aktívnejší v streľbe na bránu (28:25) a hrali tri presilovky.

Tappara (2.) zatiaľ neúspešne naháňa lídra z Oulu (strata sedem bodov), ale pred IFK Helsinki (3.) má až deväťbodový náskok. Vonku tím z Tampere vyhral už 10 zápasov (9-1-0-3), naposledy na ľade Jukuritu (13.) 3:2, čím prerušil sériu troch porážok za sebou. Jeho víťazstvo sa však nerodilo ľahko, nakoľko po prvej tretine prehrával 0:2. V sobotu Tappara privítala práve IFK Helsinki (3.) a podľahla mu 1:3, pričom na strely na bránu bola aktívnejšia 30:28. V utorok Tappara privítala Pelicans Lahti (11.) aj keď prehrávala 2:3, zvíťazila 6:3. Svojho súpera prevalcovala v poslednej tretine 3:0 a na strely bola vysoko aktívna (34:18).

V tejto sezóne sa tímy stretli už dvakrát v Tampere a Tappara vyhrala 5:1 a 3:2p. V tomto zápase očakávame, že domáci tím bude bojovať, ale kvalita je na strane hostí a neprekvapí nás ak vyhrajú aj tretí vzájomný súboj v sezóne. Zápas: 2.