1.01
1000

Utah – LA Clippers 2.z.

10.6.2021

V semifinálovej sérii Západnej konferencie začal lepšie víťaz základnej časti Utah, no na prvé víťazstvo sa poriadne natrápil. Trojbodový rozdiel sľubuje ďalšiu drámu aj v 2. zápase.

Domáci sa trochu nečakane stali víťazmi dlhodobej časti a aj do vyraďovacej vstúpili úspešne. Prvý zápas síce s Memphisom (4:1) na vlastnej palubovke prehrali, ale potom štyrikrát nemali žiadny problém. Spoliehať sa mohli najmä na hviezdneho strelca Mitchella, ktorý má priemer takmer 32 bodov na zápas. Rozhodol aj prvý súboj 2. kola, keď 45-mi bodmi zvrátil nepriaznivý vývoj. A to sa ešte vôbec nezabrali O´Neale s Inglesom, ktorý spolu z 11-ich trojkových pokusov premenili jediný. S ich zlepšením príde aj jednoduchšie víťazstvo.

Hostia dvomi prehrami na konci základnej časti prišli o 3. miesto v konferencii a v 2. kole ich čaká súper najťažšieho kalibru. Už v tom prvom sa poriadne zapotili s Dallasom, keď prehrali prvé dva domáce zápasy a v sérii odvrátili dva mečboly súpera. Proti Utahu však začali výborne, vyhrali prvé dve štvrtiny a v polčasovej prestávke viedli o 13 bodov. O náskok však rýchlo prišli a aj o úspech. Hviezdou je Leonard, ktorý má podobnú streleckú bilanciu ako domáci Mitchell.

Vo vzájomných zápasoch sa v tejto sezóne pomýlil Utah iba raz a na svojej palubovke neprehral s LA Clippers od play-off 2017. Stávkujúcim aj preto radím vsadiť na jednotku.