Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

USA - Česko

23.05.2022 15:20
pic

Dnešní súperi sú s rovnakým počtom bodov na 4., resp. 3. mieste, ktoré chcú vylepšiť, aby sa im ušiel prijateľnejší štvrťfinálový protivník.

Okrem očakávaných víťazstiev s Lotyšskom (4:1) a Veľkou Britániou (0:3), sa Američania vytrápili s Rakúskom (3:2p) a domáci Fíni im veľa príležitostí na úspech nedali (1:4). V sobotu však ako prví porazili Švédov (3:2p), keď 12 sekúnd pred konca predĺženia rozhodol po brejku Gaudette, ktorý bol pri všetkých góloch mužstva (2+1). Asistenciu si pripísal aj brankár Swayman, ktorý prišiel do Fínska z Bostonu v priebehu MS. USA, tak majú ešte šancu obsadiť 2.priečku v skupine.

Česku nevyšiel úvod turnaja, keď z troch zápasov porazilo len Veľkú Britániu (5:1) a po prehre so Švédskom, prekvapujúco nestačilo ani na Rakúsko (2:3n). Potom sa, ale mužstvo posilnilo o bostonskú hviezdu Pastrňáka a dvakrát pohodlne vyhralo (Lotyšsko 5:1, Nórsko 4:1). Pastrňák v týchto dueloch zaznamenal 5 kanadských bodov (3+2). Okrem prvého útoku sa do listiny strelcov zapísali aj ďalšie zámorské posily z iných formácii, ako Hertl a Vrána, aj keď bodové terno to z ich strany zatiaľ nie je. Česi môžu na rozdiel od USA ešte vyhrať skupinu, ale na to potrebujú zvíťaziť za tri body okrem pondelka aj v utorok s Fínskom a spoliehať sa na dvojbodovú stratu Švédska.

Posledné štyri vzájomné duely skončili jednogólovým rozdielom, z toho dvakrát sa predlžovalo. Oba tímy vyhrali po dve stretnutia. Sila Česka išla po príchode Pastrňáka výrazne nahor a ak si nechce skomplikovať situáciu s postupom, malo by zvíťaziť práve dnes, lebo Fíni budú na záver ťažším orieškom. Zápas 2

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky