1000

USA 20 - Česko U20

18.08.2022 04:35

V pravdepodobne najsledovanejšom štvrťfinálovom súboji na hokejových MS hráčov do 20 rokov si zmerajú sily obhajca titulu z USA s českými rovesníkmi.

Američania patri každoročne spolu s Kanadou k hlavným ašpirantom na majstrovský titul a to dokázali na posledných MS 2021. Na ceste za úspešnou obhajobou zatiaľ ani raz nezaváhali a v skupine vyhrali všetky štyri zápasy. Po víťazstve s Nemeckom (5:1) nedali šancu Švajčiarom (7:1) ani Rakúsku (7:0) a jedinou poriadnou previerkou bol súboj so Švédskom (3:2), ktorý si úplne zbytočne skomplikovali v záverečnej 10-minútovke. Pritom ich dominanciu odzrkadľuje pomer striel v 2. tretine (15:3).

Naši západným susedom sa pôvodnom MS 2021 príliš nedarilo a prehrali všetky 3 zápasy. Vstup do tohto šampionátu im tiež nevyšiel dobre a po 1. tretine prehrávali so Slovenskom (5:4) o dva góly. Zápas nakoniec síce vyhrali gólom z predposlednej minúty, ale v ďalších troch vystúpeniach už ťahali za kratší koniec. Potešili ešte v zápase s Fínskom (3:4p), ktorý po skvelom začiatku nakoniec prehrali až po nájazdoch, ale po jasnej prehre s Kanadou (1:5) nečakane „vybuchli“ s Lotyšskom (2:5). V play-off im nepomôže ani zázrak.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli aj na posledných MS 2021 a v skupine vyhral favorit 7:0. Až takým rozdielom by to tentoraz nemuselo skončiť a stávkujúcim radíme vsadiť na handicap USA -3,5.