1.01
1000

USA – Jamajka

26.07.2021 03:30

Jeden z najväčších favoritov na víťazstvo na Gold Cupe 2021 domáce USA dostalo za štvrťfinálového súpera Jamajku a žiadne podcenenie si nemôže dovoliť.

Američania nemali v skupine žiadne problémy a po víťazstve s Haiti (1:0) deklasovali Martinik (6:1). Do tretice si poradili aj s Kanadou (1:0), ale po bleskovom góle už v 1. minúte boli v ďalšom priebehu nečakane slabším tímom. Dokonca už do priestoru brány ani raz netrafili, no vo vyraďovacej časti to iste zlepšia. Na posledných dvoch Gold Cupoch boli vo finále a doma si to budú chcieť minimálne zopakovať.

Futbalisti z Jamajky vstúpili do skupinovej fázy výborne a porazili Surinam (2:0) aj Guadeloupe (2:1). Do tretice prehrali s Kostarikou (0:1), aj napriek tomu, že ju prakticky k ničomu nepustili. Z posledného Gold Cupu obhajujú účasť v semifinále, kde ich vyradilo práve USA (1:3) a pokúsia sa o úspešnejšiu odvetu.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v marci tohto roku a USA vyhralo 4:1. Uspelo aj v semifinále Gold Cupu 2019 po výhre 3:1, ale mesiac predtým sa tešila aj Jamajka (1:0). Stávkujúcim radíme vsadiť na remízu v 0-30 minúte zápasu.