1.01
1000

Un.Berlin - Wolfsburg

31.01.2023 20:45

Už v prvý hrací deň osemfinále Nemeckého pohára sa bude hrať v Berlíne atraktívny zápas. Union sa pokúsi zastaviť nebezpečný Wolfsburg.

Domáci ešte nikdy nezískali Nemecký pohár, ale vlani k nemu nemali vôbec ďaleko. Prebojovali sa až do semifinále. Kde smolne vypadli s neskorším víťazom Leipzigom (1:2). V tomto ročníku už mohli vypadnúť hneď v 1. kole na trávniku Chemnitzu (2:1p), kde potrebovali na postup až predĺženie a v 2. kole už nemali doma také ťažkosti s Heidenheimom (2:0). Po šiestich víťazných vystúpeniach v prípravných dueloch uhrali plný počet bodov v troch januárových ligových dueloch doma s Hoffenheimom (13.) 3:1 aj dvakrát vonku s Bremenom (10.) 2:1 a v sobotu v mestskom derby s Herthou (17.) 2:0. Zranenému Thorsbymu bude robiť spoločnosť po víkende aj Schäfer.

Hostia prehrali v polovici septembra práve na trávniku pohárového súpera 0:2 a odvtedy 4 mesiace nepocítili príchuť porážky. Prihodilo sa im to až v poslednom kole na trávniku Bremenu (10.) 1:2 a v nasledujúcom kole ich čaká majstrovský Bayern. Predtým ešte cestujú do Berlína na pohárový súboj a po vlaňajšom fiasku a diskvalifikácii v 1. kole za zlé striedania majú čo naprávať. Aj oni mali poriadne problémy už v 1. kole v Jene (1:0), kde rozhodli až v nadstavenom čase a v 2. kole si to zopakovali v Braunschweigu (2:1). Tréner Nico Kovač nemá možnosti na veľké zmeny v zostave, ale do základu by mali ísť Lacroix s Guilavoguim.

Vo vzájomných zápasoch dokázal Wolfsburg dve sezóny za sebou uhrať vonku remízy 2:2, ale vlani prehral 0:2 a v septembri rovnako dopadol aj v tomto ročníku. Stávkujúcim radíme vsadiť na domácich, že vyhrajú aspoň 1 polčas.