1.01
1000

Udinese – Hellas Verona

30.01.2023 20:45

Posledný zápas 20. kola talianskej Serie A bude hrať Udinese na vlastnom trávniku a poriadne sa zapotí v súboji z „popola vstávajúcej“ Verony.

Domáci sú v tabuľke stále vysoko na 7. priečke, kde ich udržalo víťazstvo v poslednom kole na trávniku predposlednej Sampdorie (19.) 1:0. Prerušili tým nepríjemnú sériu 10-ich ligových zápasov bez víťazstva a to im nepomohla ani takmer dvojmesačná prestávka. V roku 2023 najskôr remizovali doma s Empoli (10.) 1:1 a po prehre na pôde Juventusu (11.) 0:1 úplne nečakane odovzdali všetky body pred zrakmi vlastných divákov Bologni (9.) 1:2. Obrovskú smolu mal kreatívny zakončovateľ Deulofeu, ktorý sa vrátil po zranení, ale k ďalšiemu hneď prišiel a pravdepodobne si nezahrá ani Pereyra.

Hostia potrebovali prestávku ako soľ, veď jeseň ukončili katastrofickými 10-mi prehrami za sebou. V príprave to tiež nebolo nič moc a v generálke prehrali s Bolognou (9.) 0:1. V lige však uhrali bod na pôde Torina (8.) 1:1 a vzápätí si pripísali druhé víťazstvo v sezóne s Cremonese (20.) 2:0. Na uzde udržali milánsky Inter (2.) 0:1, ale na bleskový gól nedokázali odpovedať. V poslednom kole opäť bodovali naplno doma s Lecce (15.) 2:0 a z dna tabuľky poskočili na 18. pozíciu, ale hlavne už konkurencia nie je v nedohľadne. To im vypadol ďalší útočník Henry a vedenie získalo na hosťovanie Dudu s Gaichom, ale tí ešte hrať nebudú. Ďalším oslabením je odchod Iliča do Torina.

Vo vzájomných zápasoch mala vlani navrch Verona a po remíze vonku deklasovala svojho súpera doma 4:0. V októbri však na svojom štadióne prehrala 1:2 a body potrebuje naspäť. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.