1.01
1000

Twente Enschede - Sittard

14.08.2022 14:30

Twente je v úvode sezóny v dobrej forme, čo by malo potvrdiť aj v súboji proti Sittardu, ktorý však v 1. kole potrápil Ajax.

Enschede je na víťaznej vlne, ktorú si prenieslo ešte zo záveru minulej sezóny, po posilnení kádra pokračovalo v dobrých výkonoch aj v príprave, kde okrem jednej remízy všetko vyhralo a zatiaľ to iné nie je ani v úvode novej sezóny. Twente v 3. predkole Konferenčnej ligy doslova odstrelilo z cesty Čukarički a v Eredivisie uchmatlo všetky body v Nijmegene, ktoré zabezpečil gólom v 91. minúte Steijn. Domáci majú Sittardu čo oplácať, nakoľko v minulej sezóne s ním dvakrát prehrali zhodne 1:2. Twente sa bude chcieť udržať na víťaznej vlne, čo by mu výrazne pomohlo aj pred blížiacim sa play-off o skupinu Konferenčnej ligy, v ktorom vyzve Fiorentinu.

Sittard v lete poriadne premiešal káder, vymanil trénera a v klube dúfajú, že nové posily pomôžu tímu k pokojnejšiemu priebehu sezóny. V tej minulej totiž mali hostia na mále a nad pásmom priameho zostupu boli iba dva body a len jeden ich delil od baráže. V tíme to však v príprave trošku vrelo, keď problémy robil hlavne Tirpan, ktorého však tréner napokon zobral na milosť. Veľa sa očakáva od veterána Yilmaza, ktorý síce ešte nie je úplne kondične pripravený, ale v 1. kole striedal v druhom polčase a stihol dať Ajaxu gól z priameho kopu. Ani jeho presný zásah a ani dobrý výkon jeho spoluhráčov v prvom polčase však na body nestačili (2:3).

Ak Twente nadviaže na výborné výkony z predchádzajúcich duelov, tak vyhrá a Sittardu strelí minimálne dva góly.