1000

Twente Enschede - Ajax

13.1.2021

Január je v Holandsku naozaj nabitý a nie je núdza o zaujímavé konfrontácie. Jednou z nich je aj súboj Twente s Ajaxom.

Ajax hneď na úvod roka musel hájiť vedúcu pozíciu proti PSV a nebola to veru ľahká úloha. Po zaspanom úvode, kedy sa dvakrát presadil Zahavi prehrával doma 0:2. Ešte do polčasu však znížil Promes a tlak v druhom polčase korunoval vyrovnávajúcim gólom Antony, po prihrávke novej akvizície Hallera. Ten sa dostal na ihrisko v druhom polčase a už po piatich minútach rozvlnil sieť eindhovenského brankára. Ten však pre ofsajde napokon neplatil. Haller však podal výborný výkon, keď vyhral veľa súbojov chrbtom k bráne a bol nebezpečný aj v šestnástke. Ajax však už v druhom zápase po sebe uhral iba remízu a tak dovolil prenasledovateľom priblížiť sa. Špica tabuľky je tak teraz nesmierne vyrovnaná a každé zaváhanie môže vyjsť ašpirantova na titul veľmi draho.

Twente má pohárové ambície, ale nevie stabilizovať výkonnosť. Na Ajax aktuálne stráca osem bodov a prehra by ho prakticky vyradila z boja o najvyššie priečky. Práve Enschede je však jedným z dvoch klubov, ktoré dokázali Ajax v tejto sezóne Eredivisie zdolať a to dokonca v Amsterdam Aréne. Súper však hneď nato hral kľúčový zápas v skupine Ligy majstrov proti Atalante a tak bolo cítiť, že do zápasu nevložil úplne všetko. Doma Twente nevyhralo štyrikrát v rade, pričom ostatné tri súboje na vlastnom štadióne prehralo. Jedinou novou akvizíciou na jarnú časť je zatiaľ útočník Mainzu Issah, ktorý prišiel na hosťovanie, ale pri ostatnej výhre 4:1 na ihrisku Emmenu ešte nebol.

Ajax má stále absencie v útočných radoch, keď chýbajú hlavne Neres s Traorem, ale príchod Hallera zrejme výrazne pomôže. Ten by mohol tentokrát nastúpiť už od začiatku a podieľať sa na výhre hostí. V tomto súboji by navyše mohli padnúť minimálne tri góly.