1.01
1000

Tottenham - Manch.City

05.02.2023 17:30

Posledné dva zápasy medzi City a Tottenhamom boli poriadne divoké. Uvidíme gólovú prestrelku aj do tretice?

Tottenham bol v januári blízko veľkého prekvapenia. V úvodnom polčase hral na pôde Cityzens naozaj kvalitne a bol veľmi efektívny. Gólovo sa v rýchlom časovom slede na konci polčasu presadil Kulusevski a Emerson Royal. Do polčasu druhého ale domáci vstúpili ako vymenení a boli okamžite oveľa aktívnejší a celkovo sa im na každom poste darilo oveľa viac. Drvivý útok City a 100% efektivita v druhom polčase. A to dal Haaland "iba" jeden gól, o dva sa postaral Riyad Mahrez. Tottenhamu sa zadarilo v posledných dvoch zápasoch. V lige najprv vonku vyhrali na pôde rozbehnutého Fulhamu (0:1), v pohári zas porazili rozdielom triedy Preston (0:3). Dva góly dal Son, ktorý sa v tejto sezóne ale celkovo trápi.

Na druhej strane máme Manchester City, ktorý je v tabuľke na druhom mieste, keď v 20 zápasoch získali 45 bodov (skóre 53:20). V prípade výhry sa vďaka zakopnutiu Arsenalu na Evertone môžu dostať vedúcemu tímu na rozdiel dvoch bodov, čo by bola iste aj psychicky náročná situácia pre "The Gunners". Tottenham má o jeden odohraný zápas viac a na konte má 36 bodov (skóre 40:31). Aktuálne im patrí piata priečka. Doma získali v desiatich zápasoch 18 bodov, Cityzens vonku v deviatich 17 bodov.

Hostia sú pochopiteľne favoritom, no H2H hovorí v prospech londýnskeho celku. Posledné tri vzájomné zápasy na pôde Tottenhamu súper z Manchestru prehral. Nedal v nich dokonca ani gól. Tipujeme nasledovne: 10 (neprehra domácich)