1.01
1000

Toronto - Tampa Bay 7.z.

15.05.2022 01:05

Víťaz posledných dvoch ročníkov Tampa Bay odvrátila 1. mečbol. Na svojom štadióne sa poriadne zapotila a Torontu zabránila v postupe až v predĺžení.

„Javorové listy“ sa predsa len vrátili na vlastný ľad a musia o postup zabojovať v rozhodujúcom siedmom súboji. Naposledy na ňom vyhrali tesne 4:3 a to museli otáčať nepriaznivé skóre po 1. tretine, ktorú prehrali o 2 góly. Aj v poslednom 6. zápase dokázali otočiť nepriaznivé skóre a manko dvoch gólov, keď po Matthewsovom kontaktnom góle strelil dva „zlepence“ Tavares v poslednej minúte 2. tretiny. Komplikácia prišla v 9. minúte záverečnej časti a oslabenie 3:5, ktorú neubránili a rozhodujúci gól inkasovali v 79. minúte. Boli už veľmi blízko a to musia z hláv rýchlo dostať.

„Blesky“ majú ešte stále šancu na postup a tak aj tretí zisk Stanley Cupu za sebou. Tretíkrát za sebou vyhrávali v zápase o 2 góly a podobne ako naposledy v Toronte (3:4) si to poriadne skomplikovali aj doma. Predovšetkým posledná minúta 2. tretiny a 2 inkasované góly ich mohli vyjsť veľmi draho. Nestalo sa a ich skúseností v play-off z predchádzajúcich sezón im môžu veľmi pomôcť. To je ich najväčšou výhodou v tomto rozhodujúcom 7. súboji. Spoľahnúť sa budú musieť aj na gólmana Vasilevskeho.

Vo vzájomných zápasoch to býva pravidelne vyrovnané a táto séria nie je iná. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. gólov, že ho dá Tampa, prípadne na je víťazstvo do rozhodnutia.