1.01
1000

Torino - AC Milan

11.5.2021

AC Miláno po 10 rokoch triumfovalo na ihrisku Juventusu a výrazne sa priblížilo k Lige majstrov. Teraz navštívi jeho mestského rivala, ktorý poctivo zbiera body k záchrane.

Milánske AC po veľkom víťazstve 3:0 odsunulo na piatu priečku práve Juventus a čo je dôležité, dalo mu tretí gól, ktorý v prípade rovnosti bodov, hrá v jeho prospech. „Rossoneri“ boli v nedeľu lepším a živším tímom a to ešte v 2.polčase nepremenil penaltu Kessie. Škvrnou je len Ibrahimovičove zranenie kolena, kvôli ktorému striedal a pravdepodobne vynechá dve najbližšie stretnutia. Mal by však nastúpiť na posledné ligové a nemenej dôležité v Bergame. FC Turín pokračuje na ceste za záchranou v dobrých výkonoch, keď v siedmich zápasoch padol len raz, s rozbehnutým Neapolom. Naposledy remizoval vo Verone (1:1) a len pár minút ho delilo od víťazstva. Napriek slušnej forme, stále nemá uzavretý boj o záchranu, ale z jeho pohľadu to vyzerá celkom optimisticky. Má náskok štyroch bodov na Benevento, ktoré cestuje s malou dušičkou do Bergama. Ak tam nevyhrá a „býci“ dnes uspejú, tak svoju záchranu spečatia.

Milánčania majú veľkú motiváciu uspieť v Turíne dvakrát, v rozmedzí 4 dní. Je tu tiež istá paralela s Juventusom. Na ihrisku FC Turín tiež nevyhrali poriadne dlhú dobu a to už 9 rokov. Mužstvo je po nedeli neskutočné nakopnuté a tesný triumf dnes vydoluje. Veľa gólov zrejme nepadne.