1.01
1000

Tampa Bay - Colorado 6.z.

27.06.2022 02:05

Očakávaný koniec finálovej série play-off NHL sa v 5. zápase v Colorade nekonal. Obhajca z Tampy Bay predviedol čo v ňom je a živí šancu na hetrik.

„Blesky“ sa predstavili v poslednom zápase v tom najlepšom svetle. Napriek trochu nešťastnej domácej prehre vo štvrtom súboji 2:3 po predĺžení nezložili zbrane a vykresali iskričku nádeje na tretí titul za sebou. Parádne zachytal Vasilevskij, ktorý si pripísal 36 úspešných zákrokov, jeho spoluhráči mali hneď v úvode dve presilovky, ale skóre otvorila až strela českého obrancu Ruttu. Hrdinom sa stal nakoniec jeho krajan Palát, ktorý necelých 7 minút pred koncom doslova prestrelil Kuempera. To sa podarilo aj Sergačevovi, ale jeho strelu zastavili tyč. Potešil návrat Černáka, aj keď druhý inkasovaný gól  padol od jeho korčule.

Ešte dlho sa rozprávalo o rozhodujúcom góle Kadriho vo 4. finálovom zápase a polemizovalo o šiestich hráčoch na ľade v drese „lavín“, ale na ich víťazstve to nemohlo nič zmeniť. Na tretí titul v histórii tak mali k dispozícii 1. mečbol a k tomu na vlastnom štadióne, kde v prvých dvoch dueloch svojho súpera porazili. Aj tentoraz mali streleckú prevahu, no ani raz nevyhrávali. Dvakrát síce dokázali vyrovnať zásluhou „nepekných“ gólov, ale  pri ďalších šanciach nedokázali prekonať brankára súpera. Koncovku musia opäť zlepšiť.

Vo vzájomných zápasoch Colorado prehralo v tejto sezóne už aj na vlastnom ľade, ale dnes si to môže vonku vynahradiť. Posledné dva súboje boli vyrovnané a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.