1.01
1000

Sturm Graz - Real Sociedad

21.10.2021 21:00

Rakúsky zástupca z Grazu si splnil úlohu už postupom do skupinovej fázy Európskej ligy a jeho šance v jednej z najťažších skupín sú takmer žiadne.

Domácim vlani len o vlások ušla 2. priečka a mohli si zahrať kvalifikáciu Ligy majstrov. V Európskej lige im stačilo prejsť cez slovinskú Muru (3:1v, 2:0d) a úspech bol na svete. V tejto sezóne sú jediným vážnejším súperom Salzburgu a pred tretím majú až 8-bodový náskok. Horšie to je v EL, kde prehrali na úvod v Monacu (0:1) a aj na vlastnom štadióne s Eindhovenom (1:4). Do tretice ich čaká líder španielskej La Ligy a to hovorí samo za seba. K tomu sa v nedeľu zranil kapitán Hierländer.

Hostia si od úvodnej prehry v Barcelone (2:4) pripísali na svoje konto parádnych 20 bodov a usadili sa na čele tabuľky. V porovnaní s tým sú ich výkony resp. výsledky v Európskej ligy zatiaľ sklamaním. V prvom vystúpení neudržali v Eindhovene (2:2) polčasové vedenie a „iba“ remízou sa skončil aj ich druhý súboj doma s Monacom (1:1). Nepomohlo ani ich 15 streleckých pokusov a jasná prevaha. Momentálne sa vylepšuje aj zdravotný stav kádra, ale zranenie najlepšieho kanoniera Oyarzabala počas reprezentačnej prestávky je veľkou stratou.

V prvom vzájomnom zápase nemá Sturm čo stratiť, ale hostia sú jasnými favoritmi a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.