1000

Strömsgodset - Lilleström

26.06.2022 18:00

Po Rosenborgu čaká na vedúci Lilleström ďalšia náročná skúška, tentokrát na ihrisku piateho Strömsgodsetu.

Domácim neprospela reprezentačná prestávka, pred ktorou ťahali sériu šiestich zápasov bez porážky, ale po nej lapili 1:5 na ihrisku Sarpsborgu a o štyri dni neskôr prehrali v pohári 2:3 po predĺžení s treťoligovým Gjovik-Lyn. Doma však Strömsgodset vyhral trikrát v rade a zakaždým svojim súperom strelil po tri góly a hlavne výhry s Rosenborgom 3:0 a Vikingom 3:2 sa cenia. Domáci tak zatiaľ oproti posledným sezónam pôsobia oveľa lepším dojmom, ale či z toho napokon bude aj útok na prvú trojku je otázne.

Lilleström sa po opätovnom postupe medzi elitu v minulej sezóne nestratil, keď obsadil štvrté miesto a v tomto ročníku má ako sa zdá ambície ešte vyššie. V tejto sezóne stále nenašiel v lige premožiteľa (8-3-0) a nepribrzdila ho ani reprezentačná prestávka, keď po nej doma zdolal 3:1 Rosenborg a ďalej postúpil aj v pohári. Vonku hostia pravidelne skórujú, ale zároveň na ihriskách súperov v tejto sezóne Elitserien ešte neudržali čisté konto.

V ostatných siedmich vzájomných súbojoch nebola núdza o góly a vždy sa strelecky presadili obe mužstvá. Aktuálna forma oboch tímom nasvedčuje tomu, že ani tentokrát tomu nebude inak a diváci by mali vidieť minimálne po góle na oboch stranách. V tomto prípade by som možno skúsil aj stávku, že sa strelecky presadia obe mužstvá a zároveň padne viac ako 2,5 gólu.