1.01
1000

St.Louis - Colorado 4.z.

24.05.2022 03:35

St.Louis vyšiel tretí zápas série s Coloradom draho, keď okrem prehry prišlo aj o brankára Binningtona a to môže v boji o postup do finále Západnej konferencie zohrať kľúčovú úlohu.

Zápas s poradovým číslom tri pritom pre Blues začal dobre, keď sa už v 4. minúte ujali vedenia po góle Parayka. Už o tri minút neskôr sa však po zrážke s obrancom Rosenom a útočníkom súpera Kadrim zranil brankár Binnington, ktorý sa už v tejto sérii do bránky nepostaví. Gólman, ktorý už raz St.Louis vychytal Stanley Cup je srdcom aj dušou tímu a jeho výpadok, tak môže s jeho spoluhráčmi zamávať. Do bránky sa tak postavila pôvodná jednotka pre play-off Husso, ktorý však inkasoval už po štyroch minútach z hokejky O´Connora. V druhom dejstve pridalo Colorado ďalšie dva góly a aj keď korigoval domáci kapitán O´Reilly, tak Avalanche náskok ustrážili a v závere zápasu ho ešte navýšili na konečných 5:2. V jednom prípade už bol Husso na ceste na striedačku a v druhom už na nej sedel.

Domáci kapitán O´Reilly strelil v play-off už sedem gólov, v treťom súboji pridal aj asistenciu a bodoval už v siedmom zápase po sebe, ale tentokrát to na výhru nestačilo. Coloradu sa v úvode zápasu po bodyčeku od Barbašova zranil obranca Girard, ktorý má zlomeninu hrudnej kosti a sezóna sa pre neho skončila. Avalanche tak dohrávali s piatimi obrancami a do štvrtého duelu budú musieť vybrať vhodnú náhradu. Výborne zachytal Kuemper, ktorý kryl 29 streleckých pokusov súpera a ja vďaka nemu vyhralo Colorado na ľade St.Louis už štvrtý zápas v rade.

Zranenie Binningtona by mohlo byť v tomto ohľade naozaj kľúčové, nakoľko svojimi výkonmi mal výrazný podiel na postupe cez Minnesotu a výborne chytal aj v sérii s Coloradom. Povezú si Avalanche aj vďaka tomu zo St.Louis vedenie 3:1 na zápasy?