1.01
1000

St.Gilloise - Anderlecht

30.01.2022 13:30

St.Gilloise pokračuje vo skvelých výkonoch a na čele má už deväť bodový náskok pred úradujúcim majstrom. Na domácej pôde majú stojeden dôvodov veriť si aj proti Anderlechtu.

Kto by to bol pred sezónou povedal? Bruselské derby medzi nováčikom a tradičným Anderlechtom je, v podstate, súbojom o titul. Ešte nás čaká veľká porcia zápasov, v belgickej lige sa hrá aj nadstavba. St.Gilloise (alebo Royal Union SG) si ale vypracoval veľmi slušný náskok. Nováčik z hlavného mesta v poslednom zápase uhral remízu na pôde Clubu Bruggy (0:0). Domáci mohli byť za zisk bodu ešte veľmi radi. Nováčik ich v prvom polčase obrovsky tlačil a aj keď sa hra v druhom polčase vyrovnala, hostia mali oveľa viac gólových šancí, Bruggy mohli obrovsky ďakovať brankárovi Mignoletovi, ktorý predviedol skvelý výkon. St.Gilloise tak má po 24 zápasoch na konte 54 bodov (skóre 56:21). Majú jasne najlepší útok v lige a naposledy prehrali ešte v novembri.

Na strane druhej máme Anderlecht, ktorý v poslednom kole nezvládol domáci zápas proti Cerle Bruggy (0:2). Cerle sú takisto vo fantastickej forme, no Anderlecht v zápase takmer nič nepredviedol, aj keď bol na papieri stále favoritom. Zápas výrazne ovplyvnila červená karta, v 25.minúte bol vylúčený domáci Hoedt. Napriek tomu sa očakávalo, že Anderlecht by mohol vybojovať aspoň bod. V zostávajúcom priebehu bol ale jasne horším tímom a zaslúžene prehral. Aktuálne je Anderlecht tretí, na konte má 42 bodov (skóre 52:29).

Tímy sa stretli hneď v prvom kole, St.Gilloise vyhrali 1:3. Vtedy sa neočakávalo, že by mohli byť tak skvelí aj po 24.kole. Aj v poslednom zápase však potvrdili, že môžu napísať belgický príbeh na spôsob Leicesteru. Ich útok je skvelý, sebavedomie veľmi vysoko. Stávkujúcim odporúčame vsadiť na výhru domácich s tým, že v zápase padnú aspoň dva góly (1/+1.5). Využite aj atraktívnu možnosť vytvoriť si akúkoľvek svoju kombináciu v Betbuilderi.