1.01
1000

Srbsko – Švajčiarsko

02.12.2022 20:00

Rozhodujúcim zápasom o druhého postupujúceho zo skupiny G bude práve súboj Srbska so Švajčiarskom, ktorému stačí na účasť v osemfinále aj remíza.

Srbskí futbalisti mali na úvod šampionátu najťažšieho súpera z najťažších a po vcelku slušnej hodine hry sa museli skloniť pred kvalitami Brazílie (0:2). V druhom vystúpení inkasovali s Kamerunom (3:3) ako prví, ale v závere polčasu dvomi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Tretí gól pridali už v 53. minúte, ale tradičná ľahostajnosť v defenzíve ich pripravila o víťazstvo, keď v priebehu troch minút po takmer identických akciách dvakrát inkasovali. Hriať ich tak môže iba prvý gól ich najväčšej hviezdy Mitroviča po doteraz najkrajšej akcii turnaja. Do tretice musia hrať na víťazstvo.

Reprezentanti „helvétskeho kríža“ to majú podstatne lepšie rozohrané. Na úvod si pripísali dôležité body proti Kamerunu (1:0) a v druhom zápase síce prehrali s Brazíliou (0:1), ale všetko majú vo svojich rukách. Výborne fungovala najmä defenzíva, veď pustiť Brazílčanom iba k deviatim strelám je výborná vizitka. V bráne je spoľahlivý Sommer a tak hrať na nerozhodný výsledok nemusí byť zlou voľbou. Tréner Yakin však vie, že to sa často nevypláca a jeho zverenci nejaký gól budú musieť streliť.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba pred štyrmi rokmi na MS v Rusku a v skupine sa tiež medzi nimi rozhodovalo o druhom postupujúcom . Švajčiari vtedy vyhrali 2:1, ale museli dobiehať manko z prvého polčasu. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.