Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Sporting - Ajax

15.09.2021 21:00
pic

Sporting sa vracia do Ligy majstrov ako portugalský majster a v úvodnom zápase skupiny C privíta kráľa Holandska Ajax Amsterdam.

Sporting ukončil 18-ročnú nadvládu Porta a Benficy a konečne získal ligový titul. V lige v minulej sezóne prehral jediný zápas a prezentoval sa hlavne kvalitnou defenzívou. Kvalita tímu neklesla a tak sa očakáva, že domáci opäť budú bojovať o najvyššie priečky v domácej súťaži, ale k tomu budú chcieť pridať aj úspech v Lige majstrov a ich cieľom je postup zo skupiny. Sezóna pre Sporting nezačala najhoršie, keď vyhral domáci Superpohár, následne zvíťazil v prvých troch kolách domácej súťaže, ale následne prišlo zakopnutie s Famalicaom a v ostatnom kole neudržali „Leoes“ vedenie 1:0 v šlágri kola s Portom a napokon sa museli opäť uspokojiť iba s bodom. Proti Ajaxu bude chýbať vykartovaný kapitán Soares a čo je horšie, tak otázny je štart útočníka Pedra Goncalvesa.

Ajax vlani obsadil v základnej skupine tretie miesto a na jar tak pôsobil v Európskej lige, kde si počínal veľmi dobre, ale aj napriek tomu sa jeho púť skončila vo štvrťfinále. Kľúčoví hráči zostali v tejto sezóne pokope a tím sa ešte vhodne doplnil hlavne v ofenzíve a tak sa dá očakávať, že Ajax zo svojich pozícii neustúpi a aj de Godenzonen sa pobijú o postup zo skupiny. Ajax síce v domácom Superpohári prehral s rozbehnutým PSV 0:4 a v lige prišiel v závere zápasu o výhru na ihrisku Twente, ale zvyšné tri súboje Eredivisie vyhral s celkovým skóre 12:0. Jeho ofenzívna sila je obrovská, ale tentokrát narazí na poriadne veľký kameň. Z hráčov, ktorí by figurovali v základne chýba iba brankár Onana, ktorý si odpykáva dištanc a mimo hry zostáva ja Kudus, ten je však za posledný rok viac zranený ako fit.

Vzájomné súboje týchto súperov sú viac ako bradaté a tak ich nebudeme brať do úvahy. Faktom je, že sa stretne kvalitná defenzíva s výborným útokom. Sporting doma neprehral 22 zápasov v rade (17-5-0) a aj pre Ajax bude náročné uloviť nejaký ten bod. Je však v silách hostí streliť na Estádio José Alvalade aspoň gól a domáci by tieže nemali vyjsť gólovo naprázdno.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky