1.01
1000

Spezia - Juventus

22.09.2021 18:30

Po štyroch kolách je Juventus v zostupovom pásme, a ako jeden z troch tímov Serie A je stále bez výhry. Dokáže to na piaty pokus?

„Stará dáma“ uspela zatiaľ len v Lige majstrov na ihrisku švédskeho Malmö. V domácej súťaži to po Ronaldovom odchode vôbec nejde (0-2-2), hoci absolvovala napr. šlágre v Neapole (1:2) a v nedeľu proti AC Milánu (1:1). V ňom išla po Moratovom góle do rýchleho vedenia a celkovo odohrala solídne stretnutie, ale v druhom dejstve začali preberať taktovku hostia a zrodila sa spravodlivá remíza. Juventus zažíva najhorší vstup do sezóny za posledných 60 rokov. K dispozícii sú okrem Arthura a Kaia Jorgeho všetci hráči, od začiatku by už mal nastúpiť aj jeden z najlepších hráčov tohtoročného Eura, Chiesa.

Spezii sa v predošlom ročníku ako jedinej z nováčikov podarilo zachrániť a chýbali tri body, aby bolo z toho skvelé 11.miesto. Po sezóne však odišiel do Fiorentiny tréner Italiano, ktorý teraz odvádza dobrú prácu aj v meste renesancie. „Aquilotti“, ako znie prezývka tohto klubu z Ligúrie, mali po troch kolách bod za remízu s Cagliari a okrem iného utrpeli debakel na ihrisku Lazia 1:6. Prvú výhru vydreli až v 4.kole u nováčika v Benátkach (2:1), o ktorej rozhodli v 94.minúte. Takže žiadna sláva to nie je ani tu.

Juventus po tvrdom začiatku čaká pomerne ťažká séria duelov a ďalších 7 súperov nebude jednoduchších ako Spezia. Ak zopakuje nedeľný výkon proti AC, tak by mohol napodobniť zápas v Malmö, kde rozhodol o osude stretnutia v 1.polčase. Po ňom išiel do vedenia aj vo zvyšných dvoch vonkajších zápasoch. Polčas/zápas 2/2