1.01
1000

Sparta Rotterdam - Emmen

3.12.2020

Spartu Rotterdam môže okrem toho, že za minulú sezónu skončila so ziskom 1,5 milióna eur tešiť aj fakt, že pozbierala nejaké body a vyhupla sa do stredu tabuľky. Naopak hostia ležia bez víťazstva na samom dne.

Sparta nezačala najlepšie, keď na prvé víťazstvo čakala do ôsmeho kola, keď konečne uspela na ihrisku Waalwijku a to ju naštartovalo aj proti Den Haagu, ktorý doma rozstrieľala 6:0. V ostatnom kole dokonca domáci siahali na bod v Eindhovene, kde síce nevystrelili na bránu, ale domácemu PSV dovolili skórovať až v 78.minúte. Proti Emmenu majú hráči Sparty takú malú motiváciu navyše, keď práve hostia poslali v baráži v sezóne 2017/2018 Spartu do druhej ligy a oslavovali svoj historický postup medzi elitu. Emmen si bude musieť dávať pozor hlavne na Thyho, ktorý v ostatných siedmich dueloch svojho tímu strelil šesť gólov.

Hostia majú v kádri päťgólového De Leeuwa, ale on a aj jeho spoluhráči čakajú na presný zásah už 212 minút. Emmen stále čaká aj na prvé ligové víťazstvo, keď zatiaľ uhral iba tri remízy a v ostatných dvoch kolách nie len nebodoval, ale ani neskóroval. V poslednom kole ho vyškolil Ajax, ktorý mu naložil v pohodovom tempe 5:0 a uštedril mu štvrtú ligovú prehru v rade. Hostia majú navyše pomerne priechodnú obranu a inkasujú v priemere 2,7 gólu na zápas.

To by domáci mohli využiť a to aj napriek tomu, že nepatria medzi mužstvá, ktoré stabilne vyhrávajú. Určite však majú väčšiu šancu na úspech a doma by mohli brať všetky body.