1000

Španielsko - Švédsko

13.6.2021

Pondelkový program na EURO ukončí jeden zo spolufavoritov na titul Španielsko, ktoré malo problémy s Covidom a môže sa proti Švédsku zapotiť.

Domáci odštartujú európsky šampionát v Seville a podľa posledných správ to vyzerá, že chýbať bude iba kapitán Busquets. Druhý pozitívne testovaný Diego Llorente už mal dva negatívne testy a pravdepodobne bude k dispozícii. To sú výborné správy a tak nič nebráni v ich úspešnom ťažení. Po zakopnutí v marcovej kvalifikácii na MS doma s Gréckom (1:1) sa rehabilitovali v Gruzínsku (2:1) aj doma s Kosovom (3:1). V prípravnom súboji s Portugalskom „iba“ remizovali, aj keď boli lepším tímom a v závere zobralo gól Moratovi brvno. So Švédskom sú jasnými favoritmi.

Švédi na jeseň neuspeli v Lige národov a po piatich prehrách ich v najvyššej divízii nezachránila ani výhra doma s Chorvátskom (2:1). Podstatne lepšie začali rok 2021, keď vyhrali obidva súboje kvalifikácie na MS  2022 doma s Gruzínskom (1:0) aj v Kosove (3:0). K tomu pridali 3 víťazstvá v prípravných zápasoch s Estónskom (1:0), Fínskom (2:0) aj naposledy s Arménskom (3:1). Boli to však všetko súperi „druhej kategórie“ a ich naozajstná sila sa ukáže až s takýmto velikánom.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli už v kvalifikácii na aktuálne EURO a Španieli doma vyhrali jednoznačne 3:0, no góly prišli až po prestávke. Stávkujúcim radíme vsadiť na Polčas s viac gólmi, že to bude druhý.