1.01
1000

Slovensko U19 – Rakúsko U19

28.06.2022 17:00

V poslednom vystúpení na finálovom turnaji ME si to slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov rozdajú s rovesníkmi Rakúska o účasť na MS 2023.

„Sokolíci“ vstúpili do domáceho turnaji debaklom s Francúzskom (0:5) a súperovi vôbec nestačili. V druhom súboji s ďalším favoritom Talianskom (0:1) to bolo podstatne lepšie a v závere dokonca siahali na vyrovnávajúci gól. Do tretice mali najprijateľnejšieho súpera v podobe Rumunska (1:0). Vydretým víťazstvom si zabezpečili 3. miesto v tabuľke a šancu bojovať o 5. miesto aj miestenku na MS 2023. O všetkom rozhodla 5. minúta nadstaveného času a zaslúžená odmena v podobe gólu striedajúceho Grigera. Práve ten by mohol nahradiť kapitána Jambora, ktorý dostal druhú žltú kartu a bude absentovať.

Rakúski mladíci prekvapili už účasťou na záverečnom turnaji ME 2022, veď v kvalifikácii mali do činenia s takými tímami ako Dánsko a najmä veľký favorit Španielsko. Na šampionáte však nepredviedli nič oslnivé a po prehre s Anglickom (0:2) nestačili ani na Izrael (2:4). Do tretice však vyrobili prekvapenie na úkor Srbska (3:2), s ktorým síce jasne prehrali na držanie lopty (33:66), ale okrem toho už len na rohy (4:12). Rozhodli v úvode 2. polčasu, keď strelili v priebehu 11-ich minút 2 góly a obrovský nápor súpera už priniesol iba zníženie.

V jedinom vzájomnom zápase sa stretli v kvalifikácii pred 6-mi rokmi a Slovensko prehralo v Rakúsku 1:3. Miernymi favoritmi sú opäť, ale stávkujúcim radíme vsadiť na remízu.